Zeytin Dalı Harekatı 30. Gün: Hulusi Akar Suriye Sınırında

Zeytin Dalı Harekatı 30. Gün

0

TSK’nın Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda 30. güne girildi. Türk Silahlı Kuvvetleri bölgeyi terör örgütlerinde temizlemeye devam ederken, Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanlarının sınırdaki birliklerde denetlemede bulunduğu bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun 20 Ocak’tan beri yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nın 30.gününde Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanlarının harekat ile ilgili bilgi almak ve incelemelerde bulunmak için Suriye sınırında olduğu bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, bugüne kadar 32 asker şehit olurken, 9 vatandaşın hayatını kaybettiği, son bir günde ise düzenlenen hava ve kara operasyonlarıyla 19 olmak üzere toplamda 1614 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Mehmetçik ve ÖSO, Afrin kırsalında ilerlemeye devam ederken, Suriye sınırında konuşlanan birlikler fırtına obüsleri ve tanklarla PKK/PYD’ye ait mevzileri geceden beri ateş altına almaya devam ediyor. Sınır birliklerine ise araç sevkiyatı yapıldı.

Kırıkhan,Hassa ve Reyhanlı’ya yakın bölgelere konuşlanan sınır birlikleri teröristlere ait mevzilere top atışı yapmaya devam ederken, TSK ve ÖSO’nun akşam saatlerinde Aşağı Hacıkanlı ve Derviş Obası köylerini terör örgütlerinden temizlediği bilgisine ulaşıldı.

Kara ve hava harekatlarıyla sığınak, cephanelik gibi mevzileri imha edilen teröristlerin, gizlenmek ve İHA’ların görüş açılarını kapatmak amacıyla lastik yakarak halk arasında karıştığı belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home