YouTube Kararması Android Kullanıcılarına Sunuldu

Masaüstü ve Apple işletim sistemi olarak bilinen iOS'taki YouTube'da bir süredir kullanılmakta olan yararlı işlev, aylar geçmesinin ardından Android kullanıcılarına da sunuldu.

0

Masaüstü ve Apple işletim sistemi olarak bilinen iOS’taki YouTube’da bir süredir kullanılmakta olan yararlı işlev, aylar geçmesinin ardından Android kullanıcılarına da sunuldu.

Android’in yeni sürümü olarak dikkat çeken Pie ile beraver Google uygulamalarına getirilen küçük yenilikler yapılmayı sürdürüyor. İlk olarak masaüstünde, ardından da iPhone’da koyu moda gelen YouTube, artık Android’de de koyu modu destekleyeceği ifade edildi.

Koyu mod, beyaz yerine gri arka plan kullanarak gözünüzü dinlendirmenizi olanak tanıdığı için artık kullanılıyor. Ancak koyu modun kullandığı renk tam siyah olmadığı gerekçesiyle AMOLED ekranlarda oldukça fazla bir pil tasarrufu getirmiyor. Koyu mod seçeneğini YouTube uygulamasında Ayarlar altında henüz bulamadıysanız, uygulamadan çıkıp onu son uygulamalar kısmından kapatmayı ve yeniden uygulamayı açmayı denemeniz gerekir.

İşlev size gelmişse, onu Ayarlar altında bu durumu görmeye başlayacaksınız. Windows 10’un ve macOS Mojave’in beta sürümünün sonrasında Google’ın da koyu moda merak sarmış durumda olması oldukça dikkat çeken ayrıntı olarak göze çarpıyor. Ancak tahminler doğrultusunda da yakın zamanda diğer Google uygulamalarının da birer koyu mod işlevi sunmasını yönünde iddialar ortaya atıldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.