Yeni Havalimanı İkinci Sefer Biletlerine Büyük İlgi

Açılışına çok az bir süre kalan İstanbul Yeni Havalimanı'na yönelik satışa konulan ilk biletler vatandaşlar tarafından yoğun ilgiye maruz kaldı. Türk Hava Yolları'nın 31 Ekim'de ilk seferi yapılacak Ankara uçağında yer kalmazken iki günde satışı yapılan bilet sayısı ise bin 600 rakamını geçti.

0

Açılışına çok az bir süre kalan İstanbul Yeni Havalimanı’na yönelik satışa konulan ilk biletler vatandaşlar tarafından yoğun ilgiye maruz kaldı. Türk Hava Yolları’nın 31 Ekim’de ilk seferi yapılacak Ankara uçağında yer kalmazken iki günde satışı yapılan bilet sayısı ise bin 600 rakamını geçti.

Resmi açılışı 29 Ekim’de gerçekleştirilmesi planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’ndan (İYH) 31 Ekim Salı günü tarifeli seferlere çıkacak Türk Hava Yolları (THY) 2 günde promosyon fiyatına 1,640 bilet satışına ulaştığı bilgisi verildi. Yaşanan bu durumla alakalı Twitter hesabından bilgi akışı sağlayan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Yeni Havalimanı’ndan uçmak isteyenler biletler hızla bitiyor. İlk 2 gün satılan bilet sayısı: 1,640. Promosyon rakamlarına İstanbul Yeni Havalimanı’ndan ilk uçan sizler olun” diyerek paylaşım yaptı.

İlk seferde biletler tükendi

THY, 31 Ekim tarihinde yapılacak ilk uçuşun sonrasında 30 Aralık tarihine dek İstanbul Yeni Havalimanı’ndan; dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir’e her gün uçuş yapacağı bilgisi verildi. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Yeni Havaimanı’ndan Boeing 737/800 tipi uçaklarla yapmayı hedeflediği seferler haftalık yedi frekans olarak gerçekleştirilecek.

Leave A Reply

Your email address will not be published.