WhatsApp Grup Sohbetlerinde Yeni Dönem

Dünya genelinde en fazla tercih yapılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan yepyeni bir güncelleme daha geliyor. WhatsApp'ın yeni özelliği grup kuranlar veya gruba dahil olan WhatsApp kullanıcıları ilgilendiriyor.

0

Dünya genelinde en fazla tercih yapılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan yepyeni bir güncelleme daha geliyor. WhatsApp’ın yeni özelliği grup kuranlar veya gruba dahil olan WhatsApp kullanıcıları ilgilendiriyor.

WhatsApp, grup sohbetlerini daha fazla ileriye götürmek adına grup amaç ve niteliklerini netleştirme konusu altında “açıklama” özelliği dahil ediyor.

Mevcut özelliklerini geliştirmek ve yeni özellikler eklemeyi devam ettiren WhatsApp, yeni güncellemesinde sohbet gruplarının hedeflerinin daha net belirlenebilmesi konusunda yeni bir özellik üstünde çalışmalarını yürütüyor.

Kullanıcılar, bu özellik ile grup açıklamalarını grup bilgisine dokunduğu vakit grup görselinin altında görme şansını yakalayacak. Bunun dışında grubun niteliği, amaçları ve kuralları katılımcılara ya da gruba giren kişilere de bildirilmiş duruma gelecek.

Grup açıklamaları, şimdilik gruba dahil olan herkes tarafından değiştirilebilir bir özellik gibi olsa da ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ile beraber değişiklik yaşanabilir. Grup yöneticileri gruba yeni bir kullanıcı eklendiğinde grup açıklaması, sohbet penceresinin üst bölümünde bir kutucuk olarak belirlenecek. Bununla beraber yeni katılımcılar grup açıklamalarını dikkate almayı ihmal etmeyecek.

Bu yeni gelen güncelleme 2.18.54 Android beta sürümü ile beraber Android Beta Programı kullanıcılarına sunulmasıyla birlikte ilerleyen dönemlerde iOS ve Windows Phone cihazlarına da gelmesi düşünülüyor.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home