Vizeler Kalkınca Ukrayna’dan Türkiye’ye Gelen Turist Sayısı Arttı

Ukraynalıların 1.3 milyon insanla tatil turizm kapsamında en çok tercih gerçekleştirdiği ülke Türkiye olurken, geride bıraktığımız sene Türkiye'den Ukrayna'ya yolculuk eden turist sayısı 270 bin kişi gibi önemli bir rakama çıktı.

0

Ukraynalıların 1.3 milyon insanla tatil turizm kapsamında en çok tercih gerçekleştirdiği ülke Türkiye olurken, geride bıraktığımız sene Türkiye’den Ukrayna’ya yolculuk eden turist sayısı 270 bin kişi gibi önemli bir rakama çıktı.

Türkiye Otelciler Birliği’nin (TÜROB) Ukrayna raporu doğrultusunda, bu sene Ukraynalı turist sayısının 1.5 milyona çıkmasının, Türkiye’den gidişlerde de en az yüzde yirmi yükseliş tahmin edildiği ifade edildi.

Türkiye ile Ukrayna arasında vizelerin yürürlükten çıkarılması, pasaport yerine kimlik belgeleri ile seyahat imkanı ve havacılık sektöründe yürürlüğe giren sözleşmeler gibi uygulamaların turizm sektöründe sunduğu önemli imkanların meyve vermeye başladığı ifade edilen raporda, Ukraynalıların 1 milyon 284 bin insanla tatil turizmi konusunda en fazla tercih ettiği ülkenin Türkiye olduğu, 2017 senesinde Türkiye’den Ukrayna’ya giden turist sayısının 270 bin kişi gibi önemli bir sayılarına ulaştığı belirtildi.

Ukrayna pazarıyla alakalı öngörü ve beklentiler belirtilen Türkiye Otelciler Birliği raporunda, Ukrayna’dan ülkemize gelen turist sayısının istikrarlı bir biçimde yükseldiği altı çizilerek, “Ukrayna’da en popüler yurt dışı destinasyonu Türkiye.” sözlerine yer verildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.