Venezuela’da Maduro ve Guaido Tartışması Halen Sürüyor

0

Tarihinin en ciddi siyasi kriziyle karşı karşıya kalan Venezuela’da bugün hükümet ve muhalefet yanlıları tekrardan gösteriler meydana getirecek. Bolivar Meydanı’nda yapılacak olan mitinge Devlet Başkanı Maduro katılacak.

Devlet Başkanı olarak bilinen Nicolas Maduro’nun destekçileri, yaptırım kararları ve askeri müdahale tehditlerine yönelik buna karşı çıkmak adına başkent Caracas’ın tarihi merkezinde bir araya gelecek. İktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisince (PSUV) Bolivar Meydanı’nda yapılacak olan mitingde Devlet Başkanı Maduro da konuşma gerçekleştirecek.

Kendini geçici devlet başkanı olarak tanımlayan Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido taraftarı muhalifler ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Kolombiya, Brezilya ve Karayip Denizi’ndeki bir adaya yığdığı insani yardımın ülkeye sokulması konusunda sokağa çıkacak. Venezuela ordusundan, yardımların ülkeye girişine izin vermesini belirten muhalif güçler, Caracas’ın Las Mercedes semtinde yapılacak olan mitingde buluşacak. Guaido da mitinge alakalı olarak sosyal medya hesabından meydana getirdiği açıklamada, “Silahlı kuvvetlere açık bir mesaj vereceğiz. Güney Amerika kıtasında yer alan birçok ülkenin sınırı olan Venezuelalıların bu sert geçen kavgasında saf tutun ve insanımızın ihtiyacı olan ilaç ve gıdaya ulaşmasına izin verin” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.