Vartolu Fotoğrafını İzinsiz Kullananları Affetmedi!

Çukur'da Oynayan Erkan Koçak Köstendil - Vartolu -Tazminat İstedi

0

Ekranların sevilen dizisi Çukur’da Vartolu karakterini canlandıran Erkan Koçak Köstendil, ‘Görünen Adam’ dizisindeki fotoğrafının izinsiz kullanılması sebebiyle tazminat davası açtı.

Sevilen dizi Çukur’da Vartolu karakteriyle tanınan Erkan Koçak Köstendil, Onur Ünlü’nün yönettiği ve kendisinin oyuncu olarak kadrosunda yer aldığı “Görünmez Adam” dizisindeki fotoğrafının 4 dergi ve bir bankanın izinsiz yayınladığını iddia ederek İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nde avukatı aracılığıyla dava açtı.

Fotoğrafını izinsiz kullanan bankaya yayınları durdurması için ihtarname gönderdiklerini dava dilekçesinde belirten Köstendil’in avukatı “Davalı banka, uyarıya rağmen müvekkilime herhangi bir cevap vermedi. Reklam ve tanıtımlarda fotoğrafların kullanılabilmesi için kendisinden izin alınması gerekir. Bu nedenle davayı açmak zorunda kaldık.” dedi.

ERHAN KOÇAK KÖSTENDİL TAZMİNAT İSTEDİ

Davalı bankanın, ünlü oyuncunun ün ve tanınırlığı, sanatçılık başarısından istifade etmek amacıyla fotoğrafını izinsiz olarak kullandığını belirten Avukat, “Müvekkilimin fotoğrafının davalı bankanın ticari unvan ve isimleriyle birlikte yayınlanması, müvekkilimi üzmüş ve manevi zarar vermiştir. Davalı banka hukuka aykırı eylemlerle kendi marka ve ticari unvanının  tanıtımını yapmıştır. Müvekkilim davalı bankayla herhangi bir anlaşma yapmış olsaydı isteyebileceği tutar en fazla 600 bin liraydı. Fazlasına dair haklarımız saklı kalmak şartıyla şimdilik 50 bin lira maddi-manevi tazminat istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.