Vakıfların Afrika Su Kuyusu Projeleri

0

Zor günler geçiren insanlara yardım etme misyonu ile hizmet etmeye çalışan Siirt Vakfı ”Afrika Su Kuyusu Projesi” ile Afrikalı insanlara ulaşmayı hedeflemektedir.

Su insan hayatının devamını için vazgeçilmez bir unsurdur. Her insanın günlük olarak ortalama 1.5 litre su içmesi vücut sağlığı için gereklidir. Ayrıca tüketilen suyun da nitelik olarak temiz olması gerekmektedir. Pis ve mikrop barındıran suların tüketimi insan sağlığı için tehditler oluşturmaktadır.

Sınırlı su kaynaklarını dünya üzerinde sınırsız insan ihtiyaçları için kullanmak gerekmektedir. Fakat günümüzde Afrika ülkelerinin gerek bulunduğu coğrafi konum gerekse ekonomik şartları nedeniyle insanlar su temini noktasından büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Üstelik su sıkıntısından dolayı herhangi bir bölgede birikmiş su topluluğu bulunduğu takdirde mikrop barındırmasına rağmen tüketilmektedir. Bu durumda insanların hastalanmasına hatta ölümüne kadar yol açmaktadır.

Yapılan istatistiksel çalışmalara göre özellikle Afrika ülkelerinden hızla çoğalan nüfusla birlikte gerekli su temini sağlanamamaktadır. Yaklaşık olarak 320 milyon Afrikalı temiz suya ulaşamazken ciddi sorunlarla da karşı karşıya kalmaktadır.

Afrika Su Kuyusu Açma Projesi           

Dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntılı ve zor günler geçiren insanlara yardım etme misyonu ile hizmet etmeye çalışan Siirt Vakfı ”Afrika Su Kuyusu Projesi” ile Afrikalı insanlara ulaşmayı hedeflemektedir. İhtiyaca göre tespit edilen köylere su kuyu açarak insanların temiz suya ulaşması sağlanmaktadır.

Böylelikle bölgedeki ihtiyaç karşılanarak hastalıklardan kurtulma da amaçlanmaktadır. Şimdiye kadar açılan her su kuyusunun başında toplanan Afrikalıların su ile buluşmasının verdiği mutluluk yüzlerinden okunmaktadır.

Siirt Vakfı Afrika Su Kuyusu Açma Projesi Videosu:

İsteyen herkes Afrika Su Kuyusu Açma Projesine bağışta bulunarak yeryüzünün en uzak yerindeki insanların mutluluğuna ortak olabilir.

Projeleri inceleyip siz de destek olmak istiyorsanız linkten daha çok bilgi alabilirsiniz;

Leave A Reply

Your email address will not be published.