Uyuşturucu Operasyonlarında Büyük Artış

İçişleri Bakanı olarak görev yapan Süleyman Soylu, uyuşturucu operasyonlarıyla alakalı olarak meydana getirdiği bilgilendirmede, "Yalnızca 2018'de 134 bin 88 operasyon gerçekleştirdik. Hemen hemen 80 ton esrar, 19.6 milyon captagon tablet, 7.8 milyon adet ecstasy ele geçirdik. Yakaladığımız eroin oranı 15.9 tondu" sözlerini söyledi.

0

İçişleri Bakanı olarak görev yapan Süleyman Soylu, uyuşturucu operasyonlarıyla alakalı olarak meydana getirdiği bilgilendirmede, “Yalnızca 2018’de 134 bin 88 operasyon gerçekleştirdik. Hemen hemen 80 ton esrar, 19.6 milyon captagon tablet, 7.8 milyon adet ecstasy ele geçirdik. Yakaladığımız eroin oranı 15.9 tondu” sözlerini söyledi.

Polis Akademisi Başkanlığı Suç Araştırmaları ve Kriminoloji Araştırma Merkezi Müdürlüğü (SAMER), Antalya’nın Belek turizm merkezinde bir otelde ‘Uluslararası Uyuşturucu Konferansı’ yapıldı. ‘Türkiye’de ve dünyada uyuşturucuyla mücadele’ ana temasıyla yapılan uluslararası konferansın ilk konuşmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu meydana getirdi. Bakan Soylu, suda, karada, okul kapılarında, Kato Dağı’nda, Pülümür Yaylası’nda, 2000-3000 metre yükseklikteki operasyon hatlarında, uyuşturucunun tüm mecrası boyunca ciddi bir takip ve mücadele içerisine girdiklerini ifade etti.

Hem bir saha pratiği hem de bir literatür ile hareket etmeye çalıştıklarını sözlerinde belirten Soylu, bu sene ele geçirilen uyuşturucuda son rakamların da bilgilendirmesini yaptı. Soylu, “Yalnızca 2018’de 134 bin 88 operasyon gerçekleştirdik. Hemen hemen 80 ton esrar, 19.6 milyon captagon tablet, 7.8 milyon adet ecstasy ele geçirdik. Yakaladığımız eroin oranı 15.9 tondu. Geride bıraktığımız gün güzel bir haber aldık. Arkadaşlarımız Erzincan’da bir TIR’ın kasasında bin 271 kilo eroin ele geçirdi. Bunu da rakamlarımıza koyduk. Bir seferde yakalamalarda önemli bir orandı. Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma buradan selamlarımı ve tebriklerimi yolluyorum.” diye ifade etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.