Turkcell’in yeni genel müdürü güven verdi

0

Turkcell’de genel müdür koltuğuna geride bıraktığımız hafta vekaleten devralan Murat Erkan’dan piyasalara Turkcell hisseleri için güven mesajı paylaştı. Yeni genel müdür Erkan, 514 bin Türk Lirası değerinde hisse senedi aldı.

Kaan Terzioğlu’nun yerine Turkcell Genel Müdürlük görevine 15 Mart itibariyle getirilen Murat Erkan pazartesi günü yaptığı hisse alım işlemiyle piyasaya Turkcell hisselerine güven mesajı verdi. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan pazartesi günü 13,54 Türk Lirası fiyattan 38 bin adet Turkcell hissesi (Yaklaşık 514 bin Türk Lirası) alım işlemi yaptı. Erkan, bundan önceki hisselerine ek olarak dün yaptığı alım sonrasında şirketin toplam altmış bin adet hissesine sahip olurken, piyasalara bir defa daha Turkcell hisselerine güven mesajı paylaştı.

Meydana getirilen bu satın alma işlemiyle beraber yeni Genel Müdür Murat Erkan’ın borsada sahip olduğu Turkcell hisselerinin piyasa değeri ise hemen hemen 798 bin 600 Türk Lirası’na ulaşmış oldu. Murat Erkan 2008 senesinden bu zamana Turkcell Grup bünyesinde çalışıyor. 2008 ve 2015 seneleri içerisinde Turkcell Superonline’da Genel Müdürü olarak görev alan Erkan, son üç senedir de Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini başarıyla devam ettiriyordu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.