Trump Göçmen Kervanı Konusunda Net Konuştu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini sürdüren Donald Trump, Orta Amerika'dan ABD'ye doğru yola koyulan "göçmen kervanına" alakalı olarak, "Bu, ülkemizi işgaldir ve ordumuz sizi (sınırda) bekliyor olacak." sözlerine yer verdi.

0

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak görevini sürdüren Donald Trump, Orta Amerika’dan ABD’ye doğru yola koyulan “göçmen kervanına” alakalı olarak, “Bu, ülkemizi işgaldir ve ordumuz sizi (sınırda) bekliyor olacak.” sözlerine yer verdi.

Sosyal medya paylaşım platformu olan Twitter hesabın üzerinde paylaşım yapan ABD Başkanı Trump, “Bizim güney sınırımıza doğru giden kervana çok sayıda çete üyesi ve bazı kötü insanlar yer alıyor. Lütfen geri gidin. Yasal süreçlerden geçmeden Amerika Birleşik Devletleri’ne girişleri kabul edilmeyecek. Bu, ABD’yi işgal etmek anlamı taşır ve ordumuz sizi (sınırda) bekliyor olacak.” açıklamasına yer verdi.

Diğer taraftan Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, Amerikan askeri yetkililerine bağlandırarak yapılan haberde, ” Amerika Birleşik Devletleri ordusu, Meksika’dan kuzeye doğru gitmekte olan mültecilerin meydana getirdiği kervana karşı ABD’nin güneybatı sınırına 5 bin asker sevk etmeyi düşünüyor.” sözlerini kullandı.

Gazetede yapılan haber kapsamında, gönderilen askerlerin güneydeki göçmen krizi ile mücadele operasyonunun ilk süresince sınıra yakın alanlara konuşlandırılacağını iddia etti. 5 bin askerin bin 800’ünün Teksas, bin 700’ünün Arizona, kalan bin 500’ünün ise Kaliforniya eyaletine götürüleceği iddia edilirken, askerlerin bir bölümünün bu bölgelere gelmeye başladığı ve aralık ayının ortalarına varana dek bölgede yer alacakları ifade edildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.