Trakya ve İstanbul İçin Sağanak Yağış Uyarısı Yapıldı

Türkiye'nin kuzeybatısının 1 nisan Pazar günü itibariyle öğle saatleriyle Balkanlar üstünden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisi altında olacağı ve Trakya kesimi, Çanakkale ve metropol kent İstanbul'un Avrupa yakası ile Balıkesir'in kuzey, batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı ifade ediliyor.

0

Türkiye’nin kuzeybatısının 1 nisan Pazar günü itibariyle öğle saatleriyle Balkanlar üstünden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisi altında olacağı ve Trakya kesimi, Çanakkale ve metropol kent İstanbul’un Avrupa yakası ile Balıkesir’in kuzey, batı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı ifade ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından meydana getirilmiş olan yazılı bilgilendirme doğrultusunda, bugün ve yarın öğle vakitlerine dek Türkiye genelinde yağış olmayacağı tahmini yapılıyor. Yurt genelinin parçalı ve az bulutlu, zamanla batı bölgelerinin çok bulutlu olması, hava sıcaklıklarının mevsim şartlar ve üstünde boy göstermesi bekleniyor.

1 nisan Pazar günü itibariyle de rüzgarın şiddetinde hızla yükseliş meydana gelerek Marmara’nın doğusu ve İç Ege’de kuvvetli, Trakya kesimi ve kıyı Ege ile Çanakkale çevrelerinde yer yer fırtına biçiminde esmesi öngörülüyor.

Hafta başı 2 Nisan Pazartesi günü yağışların ülke genelinin kuzey ve iç kesimlerine doğru gideceği, Marmara bölgesinin doğusu, Kuzey Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman dışında), Karadeniz ile Balıkesir, Denizli, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin sağanak yağışlı ve zaman zaman gök gürültülü şekilde olacağı tahmin ediliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.