Toptan mazot satışının öncelikleri

0

Pek çok alanda kullanılabilen akaryakıt çeşitlerinden mazotun özellikleri ve toptan mazot satışında dikkat edilmesi gereken noktalar nedir?

Fabrikalar, hastane ve oteller, üniversiteler, sanayi kuruluşları, ev ve çeşitli işletmeler çeşitli sebepler dolayısıyla toptan mazot almak için akaryakıt firmalarına başvuruyorlar. Araçların depolarını fullemek ya da jeneratör çalıştırmak gibi farklı sebeplerde başvursalar da toptan mazotu satın alacakları yer bellidir, ya akaryakıt istasyonları ya da rafineri, tankerlerdir…

Akaryakıt piyasasasında toptan mazot alınabilecek birçok firma mevcut olsa da alanında iyi ve başarılı işler yapmış, güvenilir, kaliteli madde satan, satış işleminin başından teslim sonrasında kadar hizmetlerini güleryüzle devam ettiren bir firma ile çalışmak önemlidir. Bu durumda referanslarına bakmak vb. yöntemlerle çalışmayı seçeceğiniz yeri belirleyebilirsiniz.

Toptan mazot siparişinizi vermeden önce satın alma işlemini yapacağınız firmanın taşımacılık kurallarını, ülkenin nerelerine kadar ulaşabilecek bir nakliye ağlarının olduğunu öğrenmelisiniz. Son adımda ise toptan mazot siparişinin güvenli ve başarılı bir şekilde teslimat adresine ulaştırılması kalıyor. Nakliye sırasında mazotun bulunduğu tankerin, tehlikeli madde taşıma anlaşmalarına uygun bir şekilde seyir halinde olması gerekiyor. Aksi halde meydana gelebilecek her türlü kaza, hem insan hayatı hem de çevremiz için olumsuz etkiler bırakır.

DİZEL MOTORUN VAZGEÇİLMEZİ: MAZOT

Ham maddesi petrol olan bu akaryakıt çeşidinin toplamda üç farklı türü bulunuyor. Mazotun kendi içerisinde türlere ayrılması ise damıtma şekillerine göre belirleniyor.

Benzin fiyatlarındaki dalgalanmalar, performans değerleri, sektörü daha ucuz ve verimli bir türe yani dizel motorların olmazsa olmazı mazota yönlendirmiştir. Bu motorlar düşük, orta ve yüksek hızda olarak geliştiriliyor. Yüksek hızlılar binek araçlarda, orta hızdakiler yük araçlarında, düşük hızdakilerse iş makinelerinde tercih edilir. Geliştirilmiş dizel motorlarında kullanılan mazotu isterseniz araçlarda isterseniz de jeneratörlerde, farklı alanlarda kendine kullanım alanları bulabiliyor.

Standart şartlar altında – 20 derecede donan mazot, benzine nazaran daha zor tutuşup yanar. Düşük sıcaklık anında akışkan yapısını kaybeden mazotun en dikkat çeken dezavantajı ise benzinli araçlarla kıyaslandığında çok daha fazla gürültü çıkarması olarak bilinir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.