TOKİ’den Dar Gelirli Ailelere Ev Sahibi Olma Fırsatı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Türkiye’nin en kalabalık şehri metropol kent İstanbul Silivri'de yatay mimari ve mahalle konsepti ile göz kamaştıran dar ve orta gelirliler adına inşasına start verilen bin 356 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıldığı bilgilendirmesini meydana getirdi.

0

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, Türkiye’nin en kalabalık şehri metropol kent İstanbul Silivri’de yatay mimari ve mahalle konsepti ile göz kamaştıran dar ve orta gelirliler adına inşasına start verilen bin 356 yeni konutun kura yöntemiyle satışa çıkarıldığı bilgilendirmesini meydana getirdi.

Denizli Medya TOKİ Başkanı olan görevini devam ettiren Ergün Turan konuyla ilgili olarak açıklama meydana getirdi. Başvuru koşullarını yerine getiren vatandaşların, başvurularını 18-29 Haziran 2018 tarihleri içerisinde Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul’daki tüm şubelerine başvurarak gerçekleştirebileceğini ifade etti. Kuralar ise 11-12 Temmuz tarihleri arasında noter huzurunda gerçekleştirilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) meydana getirilen yazılı bilgilendirmede görüşleri sorulan TOKİ Başkanı Ergün Turan, inşasına başlanan bin 356 sosyal konutun dar ve orta gelir grubunda yer alan kişilere yönelik olarak projelendirildiğini ifade etti. TOKİ Başkanı Turan, 2 etapta yer alan konutlara alakalı olarak başvuruların 18 Haziran Pazartesi itibariyle başlayacağını belirtti.

18-29 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan başvurular sonunda 11-12 Temmuzda gerçekleştirilecek kura çekilişi ile ev sahiplerinin belli olacağını ifade eden Turan, 198 bin Türk Lirası’ndan başlayan konut fiyatlarında taksitlerin en düşüğünün 961 Türk Lirası’ndan başlayacağını ifade etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.