TEKNOLOJİYE AYAK UYDURAN AĞRISIZ SCARLET LAZER

0

Scarlet lazer, geleneksel lazer yerine Microneedling Fraksiyonel Radyofrekansı (MFR) kullanan yeni nesil bir cilt gençleştirme teknolojisidir. Scarlet lazer, cildi sıkılaştırmak için sadece kolajen oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda cilt elastikiyetini, dokusunu ve turgorunu iyileştirmek için dermal hacmi ve elastini iyileştirir. Bu sayede scarlet lazer ciltte belirgin bir iyileşme sağlar. Scarlet lazer ile ilgili daha fazla bilgi almak ve Dr. Mustafa Karataş’tan randevu almak için sitemize www.drmustafakaratas.com göz atabilirsiniz.

Scarlet Lazer Nasıl Çalışır?

Scarlet lazer, dünyada medikal estetik alanında gittikçe yaygınlaşan ve sıklıkla tercih edilmeye başlanılan bir lazer yöntemidir. 25 adet altın mikro küre içeren küçük bir el aleti kullanarak, Scarlet lazerin mikro milleri dış deri yüzeyine zarar vermeden hedef bölgede radyo frekansı iletmek için cildin altına nüfuz eder.  0,5 mm’den 3 mm’ye kadar hassas mikron kenar ayarı vardır. Epidermise zarar vermeden daha derindeki deri katmanlarına etki eden enerji iletimi için altın kaplamalı mikron iğneler bulundurur. Derinin yüzeyini korurken derin deri tabakalarında maksimum etki sağlamak için mikro devrenin ucuna yalıtımlı mikroiğneler yerleştirilmiştir. Bu mikro iğneler güvenli bir lazer iletimini sağlar. Penetrasyon derinliği en iyi sonuçlar için yoğunluğun ve enerjinin iletim hızının kontrol edilmesini sağlar.

Scarlet lazer, lazer sistemleri alanında kesinlikle hiçbir zaman kaybı olmadan yapılan ve yan etki oluşturmayan en güvenli tedavi yöntemidir. Hemen hemen her cilt sorununu düzeltebilmesi scarlet lazeri benzersiz kılan özelliklerdendir.  Scarlet lazer, alternatif bipolar sinyal enerjisi fenomenini kullanan ilk orijinal kısa darbeli mikro iğnelemeli lazer tedavisidir. Scarlet lazerin arkasındaki teknoloji güvenlidir ve onaylanmıştır.

Scarlet lazer uygulamasından sonra günlük rutininize hemen dönebilirsiniz. Diğer lazer tedavilerinde olduğu gibi kanamaya veya uygulanan alanda hassasiyete sebep olmaz.

Scarlet Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Scarlet lazer tedavisi yüz bölgesi için yaklaşık 20 dakika ve boyun bölgesi için ise 10 dakika sürer. Genel bir vücut bakımı için gereken süre, tedavi edilecek alanın boyutuna ve durumuna bağlıdır. Scarlet lazer tedavisi hem zaman açısından verimli hem de gösterdiği sonuçlar açısından etkilidir.

Scarlet Lazer İçin Kaç Seans Gerekir?

Genellikle cilt gençleştirme için ayda bir seans ve toplamda ise 3-5 seans yapmanız gerekir. Seans sayısı, cilt yapınıza, scarlet lazerin uygulanacağı alana ve tedavi edilecek alanın hasarına göre değişkenlik gösterir. Operasyondan sonra bir bakım programı önerilir.

Scarlet Lazer Sonuçları

Scarlet lazer uygulamasında ikinci seanstan sonra, cildinizin kalitesinde genel bir iyileşme fark etmeye başlarsınız. Daha fazla parlama, daha az kırışıklık, gözeneklerin en aza indirilmesi, daha fazla sıkılık ve daha fazla elastikiyet fark edeceğiniz olumlu değişikliklerdendir.

Scarlet Lazer Faydaları

Scarlet lazer çeşitli cilt derinliklerine ayarlanabilir radyo frekans dağıtımıyla mükemmel bir tasarıma sahiptir. Scarlet lazer radyo frekansları  cilt yanıklarını ve hiperpigmentasyon, yara izleri vb. diğer yan etkileri en aza indirir. Ultra ince iğneler, konforunuz için tasarlanmıştır ve hızlı iyileşme için daha az doku hasarına sebep olurlar. Scarlet lazer, operasyon sonrası cilt soğutumu için dahili soğutma uçları içerir. Aynı zamanda bipolar ve monopolar olmak üzere iki çeşit tedavi seçeneği sunar. Scarlet lazer çoklu alanların tedavisi için cerrahi ve cerrahi olmayan iki farklı şekilde uygulanabilir. Enfeksiyon kontrolü ve radyo frekans iletiminin kalitesi için tek kullanımlık tedavi aparatlarına sahiptir. Scarlet lazer hızlı iyileşme sağlar. Gelenekse lazerlerden çok daha az rahatsızlık verir ve ağrısızdır.

Scarlet Lazer Yan Etkiler Nelerdir?

Scarlet lazer uygulaması çok basit ve güvenlidir. Genellikle, ciltte bir miktar kızarıklık oluşur fakat bu birkaç saat içerisinde geçer. Scarlet lazer, diğer tedavilere göre minimum şişme gösterir, düşük oranlarda kuruluğa sebep olabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.