Suriye’de Ard Arda 5 Patlama Yaşandı

Suriye resmi haber ajansı olarak çalışmalarını deva ettiren SANA'nın bildirmiş olduğu bilgiler doğrultusunda, Suriye'nin Hama şehrindeki askeri hava üssü çevrelerinde bir dizi patlama olayı ortaya çıktı. Hama halkı adeta üst üste gelen patlamalarla korku dolu anlar yaşadı.

0

Suriye resmi haber ajansı olarak çalışmalarını deva ettiren SANA’nın bildirmiş olduğu bilgiler doğrultusunda, Suriye’nin Hama şehrindeki askeri hava üssü çevrelerinde bir dizi patlama olayı ortaya çıktı. Hama halkı adeta üst üste gelen patlamalarla korku dolu anlar yaşadı.

Askeri hava üssü yakınlarındaki patlamaların sebebi ise henüz ortaya çıkmadı. Yerel kaynakların belirtmiş olduğu bilgiler ışığında, Hama Askeri Havaalanında dört büyük patlama ortaya çıktığını ve patlamaların Hama kentini salladığını ifade edildi. Yine aynı kaynaklar, patlamaların kaynağını üstteki bombaların olduğu öne sürdü.

Ancak bu durumla alakalı olarak ise henüz resmi bir açıklama meydana getirilmedi. Uluslararası haber kanalları da beşinci patlamanın meydana geldiğini duyurdu.

Devlet televizyonunun dışında Londra merkezli Suriye İnsan Haklarını Gözlemevi de patlamaların meydana getirdiğini ifade etti. Suriye’nin Hama kentinde yer alan hava üssünün Suriye ordusunun ülkenin kuzeyi ve orta bölgelerindeki saldırılarına katılan uçaklarınca kullanıldığını ifade eden Gözlemevi patlamanın üssün içinde meydana geldiğini ifade etti. Bölge halkının da meydana gelen üst üste patlamalar sonucunda korku dolu dakikalar yaşadığı da belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.