Suriye Sınırına Takviye Tank Sevkiyatı Devam Ediyor

Akdeniz bölgesi illerinden olan Hatay’ın Suriye sınırına yakın yerlerine takviye amacı ile yollanan askeri personel ve zırhlı araçların sevkiyat tüm hızıyla sürüyor. ASELSAN tarafından modernize yapılan M60T tanklarının yüklü olduğu çok sayıda TIR Hatay'a vardı. Tanklar, Suriye sınırındaki karakollarda konuşlandırılmak üzere hudut hattına götürülecek.

0

Akdeniz bölgesi illerinden olan Hatay’ın Suriye sınırına yakın yerlerine takviye amacı ile yollanan askeri personel ve zırhlı araçların sevkiyat tüm hızıyla sürüyor. ASELSAN tarafından modernize yapılan M60T tanklarının yüklü olduğu çok sayıda TIR Hatay’a vardı. Tanklar, Suriye sınırındaki karakollarda konuşlandırılmak üzere hudut hattına götürülecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK), Hatay’da sınır bölgelerinde görevli birliklere destek olmak adına tank ve askeri araç sevkiyatını devam ettiriyor. ASELSAN tarafından modernize olan M60T tanklarının yüklü olduğu sayısı henüz kesin olmayan tır Hatay’a ulaştı. Güvenlik tedbirleri altında yol kat eden tank yüklü çok sayıda tır, merkez Antakya ilçesine gelmesinin ardından sınır hattındaki Yayladağı’na gitmek üzere yola çıktı.

Tanklar Yayladağı’na gelmesinin ardından Suriye sınırında yer alan bazı karakollarda konuşlandırılmak üzere hudut hattına sevk edileceği bilgisine de ulaşıldı. Tırlar üzerinde yüklü durumda olan takviye tankların, ASELSAN tarafından modernize edilen M60T tankları olduğu ortaya çıktı.

Askeri araçların geçiş yapacağı esnada da bölgede yer alan bazı vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla sevgi gösterisi yaparak Türk Silahlı Kuvvetleri askerlerinin yanlarında olduğu ve desteklediklerini gösterdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.