Sürenen Hırsızlar Ekim Ayında Açığa Alınan Polisler Çıktı

İstanbul’un Anadolu yakası ilçeleri arasında yer alan Bayrampaşa'da girdikleri bir tekstil şirketinde çelik kasayı soyarak hırsızlık meydana getiren iki şahsın açığa alınan polisler olduğu belirlendi.

0

İstanbul’un Anadolu yakası ilçeleri arasında yer alan Bayrampaşa’da girdikleri bir tekstil şirketinde çelik kasayı soyarak hırsızlık meydana getiren iki şahsın açığa alınan polisler olduğu belirlendi.

Geride bıraktığımız 2017 senesi Ekim ayında adam kaçırma olayının sonrasında açığa alınan polis memurları, yakalanarak gözaltına konuldu. Polis memurları tutuklanırken, soygunu beraber gerçekleştirdikleri ortaya çıkan üç kişiyi yakalamak adında operasyonlar devam ediyor.

Bayrampaşa’da 11 Şubat’ta saat sabaha karşı 05.00 sularında Kocatepe Mahallesi 50. Yıl Caddesi üstünde ortaya çıkan olayda bir tekstil şirketine hırsızlık yapan şüpheliler çelik kasayı açarak 50 bin Türk Lirası, 10 bin dolar ve 9 bin Euro ile beraber çok sayıda çek ve senet çalarak kaçtığı belirlendi. Şüphelilerin şirkete ait olan beş aracın da kontak anahtarlarını çaldığı ortaya çıktı. Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Büro Amirliği tarafından olayla alakalı olarak yapılan çalışma sonucunda polis güvenlik kameralarını incelemeye koydu.

Olay bölgesinde sürünerek girdikleri tekstil şirketine ait çaldıkları aracı terk ederek kaçan iki şahsın Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 29 yaşındaki M.Y. ve 30 yaşındaki H.O.B. olduğu ifade edildi. 2 polisin, geride kalan ekim ayında, bir işadamının başka bir kişiye olan borcunu ödemesi adına kaçırılarak tehdit edilmesi olayına karıştıklarının ortaya çıkması üstüne haklarında idari soruşturma yapıldığı ve açığa alındıkları belirlendi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.