Sultanbeyli’de Hastane İçindeki Yangın Korkuttu

Sultanbeyli'de yer alan özel bir hastanenin çatısında yangın meydana geldi. Hastalar vakit kaybetmeden hastaneden çıkarıldı.

0

Sultanbeyli’de yer alan özel bir hastanenin çatısında yangın meydana geldi. Hastalar vakit kaybetmeden hastaneden çıkarıldı.

İstanbul Sultanbeyli’de bulunan özel hastanenin çatısında saat 17.15 sularında yangın meydana geldi. Depo olarak kullanılmakta olan çatı bölümünde başlayan yangına müdahale konusunda Sultanbeyli, Yenişehir, Yenidoğan ve Kartal itfaiye grupları yönlendirildi. Yangın meydana gelen bloktan 110 hasta, itfaiye ve hastane çalışanları tarafından diğer binaya götürüldü. Yangın, hemen hemen yarım saatlik çalışma neticesinde güçlükle kontrol altına alındı. Sonrasında da soğutma çalışmaları yapıldı. Hayatını kaybeden ya da yaralanın olmadığı yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme devam ediyor.

Bir görgü tanığı “Hastanede oğlum diş tedavisi görüyordu. Bir anda alarm çalmaya başladı. Depoda çıktığını ifade ettiler. Herkes dışarı gitti. Hastaneyi boşaltmak zorunda kaldılar.” sözlerini söyledi.

Çevrede yer alan bir esnaf da, “Hastanenin üst katında bir anda alevler yükseldi, git gide arttı. İtfaiye hemen hemen 6-7 dakika sonra müdahale edildi. Bir alt katında yoğun bakım ünitesi bulunuyor. Çok şükür itfaiye müdahale gerçekleşti, kontrol altına konuldu. Büyük bir tehlike atlattık.” ifadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.