Sınır Kapısındaki Kuyruklara Tır Şoförleri İsyan Etti

Avrupa'ya ihracat yükü götürmek için yola çıkan tırlar, sınır kapıları önünde yoğunluk yaşanmasına sebebiyet verdi.

0

Avrupa’ya ihracat yükü götürmek için yola çıkan tırlar, sınır kapıları önünde yoğunluk yaşanmasına sebebiyet verdi.

İhracat yüklerini teslim edecekleri Avrupa kıtası ülkelere yetiştirmek adına yola koyulan tır şoförleri, Bulgaristan’ın yoğunluğa yanıt verememesi üstüne geride bıraktığımız cumartesi gününden bu zamana dek sınır kapılarında uzun kuyruklar meydana getirdi.

Tır kuyruğu Kapıkule Sınır Kapısı’nda yirmi iki, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda on kilometreye kadar çıktı.  Kapıkule Sınır Kapısı önünde hemen hemen 880, Hamzabeyli Sınır Kapısı önünden ise hemen hemen 400 tır, yurt dışına çıkmak adına işlemlerinin bitmesi için sıra bekliyor.

Tır sürücüleri arasında olan Ahmet Özkan, meydana getirdiği açıklamasında, İstanbul’dan Almanya’ya ihracat yükü taşıdığını ifade etti.

Cuma akşamından bu zamana dek sırada beklediğini sözlerinde belirten Özkan, “İki gündür sıra bekliyorum sanırım üçüncü güne de sırada bulunacağız. Bulgaristan tarafı yavaş hareket ediyor. Oradaki memurlar işlerini yapmıyor. Bizim kapıda herhangi bir sorun yaşanmıyor, Bulgaristan’dan kaynaklanan bir problem bu. Bulgaristan içeriye alacak arabaları ki sıra ilerlemiş duruma gelecek. Kuyrukta tuvalet ve yemek sorunu çekiyoruz. Yetkililerin bu problemi bir an önce çözüm bulmasını istiyoruz.” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.