ŞİMDİ DEPREM SIRASI ÇANAKKALE’DE

0

Türkiye bugünlerde yoğun sel ve deprem olayları ile karşı karşıya kaldı. Yumuşayan zemin beraberinde deprem sarsıntılarını meydana getirdi. Bu sefer de Çanakkale’de deprem olayı görüldü. Richter aleti ölçümlerine göre Çanakkale’ de meydana gelen sarsıntının şiddeti 3,6 civarındaydı.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde meydana gelen deprem çevre sakinleri tarafından hissedildi. Herkes korku dolu anlar yaşadığını anlattı. Türkiye’nin üst üste böyle olaylarla karşılaşmasının üzücü olduğunu dile getiren vatandaşlar canlarının tehlike de olduğunu düşünüyor. Deprem, sel gibi olaylara karşı önlem almaları gerektiğinin bilincinde olan halk, bölgede can kaybının yaşanmamasına seviniyor.

Çanakkale vatandaşları deprem sarsıntılarının geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketlerinden etkilenmiş olduğu ihtimalini düşünüyorlar.

Deprem, yerin 6,99 kilometre altından gelen sarsıntılarla meydana geldi. Bu bilgiler AFAD tarafından kaydedilen veriler arasında yer alıyor. AFAD’a göre Çanakkale’de meydana gelen depremin şiddeti Ankara’da görülen depremin şiddetinden daha fazla olduğu bilgileri ortaya çıktı. Ankara’da sabah saatlerinde görülen depremin 3,0 şiddetinde olduğu bilgileri paylaşılmıştı. Ancak

Çanakkale’de meydana gelen depremin şiddeti Ankara’dakinden daha fazladır.

Ankara da deprem yaşandığı gün Denizli’de de deprem yaşanmıştı. Bu da Türkiye’nin hemen hemen her yerinde deprem yaşanma olasılığının yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye geçtiğimiz günlerde sel, deprem, yangın gibi problemlere karşı göğüs germeye çalışıyor. Uzmanlar vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.