O Sapık İçin En Üst Sınırdan Ceza İstemi!

0

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana’da 3 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği için tutuklanan Sedat Keser hakkında 66 yıl hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

Cumhuriyet Savcısı, sapık için hazırladığı iddianamede şüpheliyi “savunmasız yavrucağa karşı vicdan ve merhamet niteliklerinden ayrılmış” şeklinde nitelendirerek, en üst sınırdan ve takdir indirimi uygulanmaksızın ceza verilmesini istedi.

Cumhuriyet Başsavcılığı, 3 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan şüpheli Sedat Keser hakkında iki ayrı suçtan ve en üst sınırdan ceza verilmesi istemiyle iddianame hazırladı.

Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede şüphelinin “Çocuğa nitelikli cinsel istismar” suçundan 45 yıl, “Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Çocuğu Cinsel Amaçlı Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçundan 21 yıl olmak üzere toplam 66 yıl hapsi istendi.

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamenin değerlendirme bölümünde ise “Şüphelinin, henüz 4,5 yaşındaki ruhen ve bedenen savunmasız bir yavrucak olan mağdureye bir insanda bulunması beklenen vicdan, merhamet ve haysiyet niteliklerinden kelimenin tam anlamı ile geri dönülmez şekilde ayrılarak gerçekleştirdiği, kamu vicdanını çok derinden yaralayan, toplumda yüksek düzeyde infial uyandıran eylemi nedeniyle, talep edilen ceza maddelerinin en üst haddinden uygulama yapılmak suretiyle cezalandırılması ve takdiri indirim sebeplerinin uygulanmaması” ifadeleri yer aldı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home