Samsung Galaxy A90 kamera özelliğiyle rakiplerini geride bırakacak

0

Güney Kore merkezli telefon üreticisi olarak dünya genelinde en fazla kullanıcı kitlesine sahip markalardan olan Samsung, 10 Nisan tarihinde özel bir etkinlik meydana getirecek ve bu etkinliğin baş faktörü Galaxy A90 olacağı ortaya çıktı.

‘A Galaxy Event’ adıyla anılan bu özel etkinlikte açıklanması beklenen cihaz, Samsung’un Galaxy S10 serisi telefonlarından sonraki yeni hamlesi olarak kayıtlara geçecek. Samsung, Galaxy S10 serisi telefonlarını açıkladığı Unpacked etkinliğinin sonrasında çok nefes almadan bu kez yeni bir telefon lansmanı için gün saymaya başladı. 10 Nisan günü yapılması beklenen A Galaxy Event adlı bu özel lansmanda Samsung yeni Galaxy A serisi telefonlarını ortaya çıkaracak. Şirketin bu çerçevede en güvendiği ürün ise hiç şüphesiz Galaxy A90 olacak.

Galaxy A90’ı başka telefonlardan ayıran en önemli özellik ise kamerasında yatıyor. Sürgülü kamera mekanizması olan cihazın kamerası istendiğinde gizlenebilecek ve sürgülü mekanizmayla kullanmak istediğinizde kamerayı çıkarabileceksiniz. 6 GB ve 8 GB RAM’li iki modeli yer alması beklenen telefonun dahili hafızası ise 128 GB olacağı belirtildi. Samsung’tan yeni telefonla alakalı olarak herhangi bir bilgi verilmezken, önümüzdeki zamanlarda cihaza ait yeni görüntülerin internete sızması düşünülüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.