Roco taksici tarafından dolandırıldı

0

İstanbul Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde turistleri sayısız defa kandıran taksi çetesine operasyon yapıldı, yirmi üç taksici güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Dolandırılan şahıslar arasında Beşiktaş’ın defans oyuncusu Pablo Enzo Roco Roco’nun da olduğu ortaya çıktı.

Roco 6 km’lik mesafe için 1000 TL para ödemek durumunda kaldı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri Beyoğlu ve Fatih ilçelerinde taksilerine binen turistleri dolandıran taksicilere operasyon yapıldı. Günden güne çıkan şikayetler üstüne harekete geçen ekipler, dört ay devam eden yoğun fiziki ve teknik çalışmanın ardından düğmeye bastı ve Türkiye’de bir ilk olan operasyona düğmeyi bastı. Meydana getirilen operasyonla 63 taksiciye nitelikli dolandırıcılık, parada sahtecilik, hakaret, taciz, polise mukavemet gibi suçlardan yasal işlem yapılacağı öğrenildi. Diğer taraftan, bir taksicinin ise Cumhurbaşkanı’na hakaretten arandığı belirtildi.

Beşiktaş’ın Şilili futbolcusu Pablo Enzo Roco Roco’nun da dolandırılan kişiler arasında olduğunu tespit etti. Beşiktaş’tan taksiye binen futbolcunun Sultanahmet’e geldiğinde taksicinin kendisinden 1000 TL gibi fahiş bir ücret talep ettiği ortaya çıktı. Beşiktaşlı futbolcuyu dolandıran şahıs da meydana getirilen operasyonla gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.