Restoranlardan Işıklarını Söndürme Sinyali

Restoranlar tarafından büyük protesto yapılacağı ifade edildi. İstedikleri olmadığı takdirde 6 bin şube ışıklarını kapatacak.

0

Restoranlar tarafından büyük protesto yapılacağı ifade edildi. İstedikleri olmadığı takdirde 6 bin şube ışıklarını kapatacak.

Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı olarak konuşma meydana getiren Ramazan Bingöl, Türkiye’deki sayıları dört yüz dolaylarında olan alışveriş merkezlerinin dolar veya euro üstünde kira aldığını ve sözleşmelere 3-5 sene kiracı  kalma koşulu eklediğini ifade ederek, restoranların Türk Lirası ile satış yapıp döviz ile kira ödemek durumunda kaldığını belirtti.

Bingöl, dolar kurunun son bir sene içerisinde hemen hemen yüzde 21, son 2 senede ise yüzde 54 yükseldiğini ifade ederek, “Bu olay sürdürülebilir değil. Ya kiralar Türk Lirası üstünden olmalı ya da 3-5 sene kiracı kalma koşulu ortadan kaldırılması gerekir. Üyelerimizin Türkiye çapındaki AVM’lerde hemen hemen 6 bin şubesi yer alıyor. Aksi durumda belirli bir süre ışıklarımızı kapatmak başta olmak üzere ciddi adımlar atacağız.” İfadelerine yer verdi.

Restoranların, Türk Lirası ile satış yapıp döviz ile kira ödemek durumunda kaldığını ifade eden Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği Başkanı Ramazan Bingöl, sözleşmelerde başka ağır maddelerin de bulunduğunu söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home