Patates Fiyatları Bundan Sonra Düşecek

Türkiye'nin önemli patates üretim ve depolama yerleri arasında bulunan İç Anadolu bölgesi kentlerinden Nevşehir ve Niğde yöresinde gerçekleştirilen yazlık patates hasadı ile beraber ürün tüketiciye daha cazip fiyatlarla ulaşacak.

0

Türkiye’nin önemli patates üretim ve depolama yerleri arasında bulunan İç Anadolu bölgesi kentlerinden Nevşehir ve Niğde yöresinde gerçekleştirilen yazlık patates hasadı ile beraber ürün tüketiciye daha cazip fiyatlarla ulaşacak.

Hazine ve Maliye Bakanı olarak bu konuyla ilgili konuşan Berat Albayrak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sonrasında yeni dönemde meydana getirilecek ekonomi politikalarıyla alakalı olarak değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “faizlerin seçimin ardından düşeceği”ne ilişkin açıklamalarının anımsatılması üstüne Albayrak, şu sözleri söyledi:

“Cumhurbaşkanımız, yalnızca ekonomi anlamında değil, ülke meselelerini yakından alakadar eden her durumda elini taşın altına koyan, sorumluluk almaktan kaçınmayan bir liderdir. Bu millete, büyük ve güçlü Türkiye idealini getirmiş ve bu uğurda gece gündüz demeden çalışmalarını devam ettirmektedir. Bizim bu dönemde temel önceliğimiz enflasyonun azaltılması olacaktır. Tüm kurumlarımızla, özel sektörümüzle, tüm yatırımcı ve paydaşlarımızla eşgüdüm ve çok sağlam bir koordinasyonla çalışacağız. Enflasyonun en kısa zamanda önce tek haneye, sonrasında da hedefimize gerilemesi adına emin adımlarımızı atacağız. Enflasyonla mücadelede bütün yük para politikası üstünde kalmayacak. Yeni dönemde hem para politikası ve maliye politikası arasındaki koordinasyon süreklilik arz edecek hem de fiyat istikrarına risk meydana getiren yapısal unsurlara ilişkin kapsamlı bir eylem planı yaşama geçirilecek.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home