Ömer Çelik’ten Gündeme Dair Açıklamalar

0

AK Parti Sözcüsü olarak açıklamalar yapan Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının sonrasında meydana getirdiği açıklamada, asgari ücret komisyonunun vaktinde toplanacağını ve herhangi bir biçimde takvimde oynama söz konusu olmadığını ifade etti.

Çelik, “Ülkemiz, bu kadar sistematik ve vahşice gerçekleştirilen bir saldırıyı kendi imkanlarıyla atlatmayı başarmıştır.” sözlerine de yer verdi. Yunanistan’ın karasularını kademeli yükselteceği iddiası ile alakalı olarak konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Bu çok tehlikeli bir durumdur, kendilerine yüce Meclis’in 1995’te aldığı karardaki ikazı anımsatıyorum.” açıklamasında bulundu. Çelik, Yunanistan’ın karasularının kademeli bir şekilde artırılmasıyla alakalı olarak en ufak çabaya, Türkiye tarafından en sert yanıtın verileceğini ifade etti.

Ömer Çelik, Kati Piri’nin İstanbul Havalimanı ile alakalı olarak yaptığı açıklamalarıyla “Kati Piri’yi ciddiye almayın, onun anlayacağı işler değil bunlar. Türkiye raportörü olmasına karşın maalesef Türkiye’yi tanımamış birisidir.” sözlerini kullandı.

CEMAL KAŞIKÇI CİNAYETİ

Kaşıkçı cinayetine alakalı olarak da AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cesedin yerini öğrenmek istiyoruz, yerli işbirlikçinin kim olduğunun makamlarımıza nakledilmesini istiyoruz.” sözlerini söyledi. Ardından da “Kimseyi peşinen suçlamıyoruz.” İfadelerini kullanan Çelik, “Ama hiçbir şeyin örtülmesine de müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.