Obradovic’ten Oyuncularına Övgü Dolu Sözler

0

Basketbolda Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 18. haftasında sahasında ağırladığı Litvanya temsilcisi Zalgiris’i 78-61 yenmeyi başaran Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Zeljko Obradovic, karşılaşmayı galip gelerek bunu sonuna kadar hak ettiklerini ifade etti.

Müsabakanın sonrasında meydana getirilen basın toplantısında açıklamalar yapan Obradovic, zor bir sezonu geride bıraktıklarını ifade ederek, “sekiz günde dört maç oynadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çünkü son dört maçta da başından sonuna dek savaştılar. Bazı anlarda iyi oynamadığımız doğrudur. Ancak bir antrenör olarak gurur duyuyorum, son top oynanana kadar savaştık. Bugün çok agresif oynayan bir ekibe karşı oynadık. Tam saha baskı yapıyorlar. İlk yarıda top kaybı yapmamaya çalıştık ve 14 sayılık avantaj sağladık. Üçüncü çeyrekte çok top kaybı gerçekleştirdik bu da karşılaşma içindeki en büyük sorunumuz oldu. Karşılaşmadan galip gelmeyi hak ettiğimizi düşünüyorum. Oynama şeklimizden ve bütün oyuncularımıza süre verdiğim için çok memnunum.” ifadelerine yer verdi.

Bu akşam Melih Mahmutoğlu’nun atış kaçırmadığının anımsatılması üstüne Obradovic, “Çok iyi oynadı. Böyle sürdürmesi gerekiyor. Savunmaya daha fazla katkı vermesi gerekiyor. Çok akıllı bir oyuncu, basketbolun hem savunma hem de hücum olduğunun farkında. Onun dışında Melli de 8 günde herkese örnek gösterilecek bir oyun ortaya koydu. Bu sayfada sürdürüyoruz ve tüm oyuncuların bu takım için önemli olduğunun farkındayız.” sözlerine yer verdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.