Nisan’da Yağan Kar Yağışı Araç Sürücülerini Zorluk Yaşattı

Akdeniz bölgesinde insanlar deniz keyfi yaşarken Türkiye'nin en soğuk bölgesinde ise Nisan ayında kar yağışı meydana geldi. Doğu Anadolu’da yer alan kentlerden Kars'ta yoğun kar yağışı sebebiyle Kars-Digor karayolunda ulaşım güçlükle yapıldı.

0

Akdeniz bölgesinde insanlar deniz keyfi yaşarken Türkiye’nin en soğuk bölgesinde ise Nisan ayında kar yağışı meydana geldi. Doğu Anadolu’da yer alan kentlerden Kars’ta yoğun kar yağışı sebebiyle Kars-Digor karayolunda ulaşım güçlükle yapıldı.

Kars’ta akşam vakitlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı sebebiyle Kars-Digor karayolunda ulaşım konusunda zorluk çekildi. Şehirde öğle saatlerinde etkisini gösteren sağanak akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Gece vakitlerinde etkisini yükselten kar yağışı nedeniyle Kars-Digor karayolunda bazı araç şoförleri yolda kaldı. Yolun 2 bin 286 rakımlı Hanlar geçidinde bazı TIR’lar kar yağışı sebebiyle yoldan çıktı, güvenlik güçlerince uyarılan bazı şoförler de kar yağışının etkisini yükselttiğini görünce geri gelmek durumunda kaldı.

İlkbahar mevsiminde olmamıza karşın etkili olan kara hazırlıksız durumda olan bazı sürücüler de şaşkınlığını üzerinden atamadı. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri de yollarda kar küreme çalışması meydana getirdi.

Yolda mahsur durumda kalan tır sürücüsü Özdemir Güler, Gürcistan’dan Iğdır’a varmak istediğini ancak kar sebebiyle tırın yoldan çıktığını belirterek “Böyle bir durum beklemiyordum, hazırlıksız yakalandım. Nisan ayında kar yağması bizi şaşırttı, ilerlemek adına yarını bekleyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home