Musul Polisi Afrin’e Giden Silahları Ele Geçirdi

Suriye’nin Afrin kenti ve kırsalında yer alan terör unsurlarına karşılık olarak destek verilen silah sevkiyatı Irak'ın Musul şehrinde meydana getirilen operasyon sonucunda engel olundu.

0

Suriye’nin Afrin kenti ve kırsalında yer alan terör unsurlarına karşılık olarak destek verilen silah sevkiyatı Irak’ın Musul şehrinde meydana getirilen operasyon sonucunda engel olundu.

Al Sharqiya televizyonunun yapmış olduğu haber doğrultusunda, terör örgütü YPG/PKK’nın Afrin’e yollamak istediği çok sayıda silah ve mühimmat Musul’un doğu bölgesi tarafında ele geçirildi. Türkiye’nin haber kanalı olarak hizmetini sürdüren TRT Haber’in aktardığı bilgiler neticesinde ise; Musul polisi, silah ve mühimmat dolu kamyonu Kudüs Mahallesi’ndeki bir evin önünde terk edilmiş biçimde ele geçirdi.

Araçta bulunan silahlardan bazıları Irak güvenlik güçlerinin dahi elinde bulunmadığı ifade edildi. Ele geçirilen silahlar Musul üstünden Afrin’e ulaştırılma konusunda yola çıkmıştı. Irak ordusu kamyonun ele geçirildiği bölgede yoğun güvenlik tedbirleri aldı.

Kamyonun önünde park halinde yer aldığı evin sahibi gözaltına alındı. Süleymaniye plakalı kamyonun şoförü ise güvenlik güçleri tarafından her yerde arandığı iddia edildi. Buna benzer durumun bir daha meydana gelmemesi konusunda kentin çıkışlarında ve kamyonların yoğun bir şekilde kullandıkları köprüler ve yollarda tedbirler en üst seviyeye yükseltildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.