Mustafa Cengiz “Zırlayarak Demeç Vermiyoruz!”

Mustafa Cengiz “Zırlayarak Demeç Vermiyoruz!”

0

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, takımın aleyhine de hakem hareketleri olduğunu söyleyerek “Haftada 2 demeç 3 zırlayan söz söylemiyoruz.” dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“Ağlak ve Zırlak Değiliz”

Hakem hatalarının son dönemde kendi aleyhlerine olduğunu savunan Cengiz, “Ne kadar efendi olursanız bu yanlış değerlendiriliyor. Efendiliğiniz, kibarlığınız, zayıflık pısırıklık, yumuşaklık olarak algılanıyor. Galatasaray olarak ağlak ve zırlak bir toplum değiliz. Biz mağlubiyeti de sinemize çekeriz. Kısa mağlubiyetler alabiliriz. Biz Galatasarayız ve asla pes etmeyiz. Biz haftada 2 demeç, 3 tane zırlayan sözler söylemeyiz. Hakemlerde art niyet görmüyoruz ancak aynı hakem aynı hatayı 7 kere yapıyorsa,bu insan hatası değilidir.” ifadelerini kullandı.

Hakemlere Sesleniyorum! Tıraş Olurken Aynaya Bakın!

Hakemlerin hakim ve adalet dağıtıcı kişiler olmadığını vurgulayan Cengiz, “Hakemlere sesleniyorum, traş olurken aynaya bakın. Maçları tekrar izleyin. Bütün tartışmalı pozisyonlar Galatasaray’ın aleyhine yorumlanıyor. Galatasaray’a çok rahat kart çıkarılıyor, Türkiye’de hakemler yanlış eğitiliyor. Hakemlerden adalet bekliyorlar, hakemler adalet dağıtamaz. Hakemler hakim değildir. Hakem, gördüğünü çalan, kuralları uygulayan egemendir. Hakemler kendilerini hakim zannetmesin, haklarımızı da yemesin. Galatasaray’n önünü kesmeyin. Herkese adil olun. Galatasaray asla pes etmeyecek” şeklinde konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.