Minibüse Binerken Otomobil Çarptı: 2 Ölü, 5 Yaralı

İstanbul Ümraniye'de araç şoförünün direksiyon hakimiyetini yitirmiş olduğu ticari bir araç, TEM bağlantı yolu kenarında minibüse binmek üzere hazırlık meydana getiren park ve bahçeler müdürlüğünde görevli işçilere vurdu. Ortaya çıkan korkunç kaza sonucunda iki işçi hayatını kaybederken beş kişi de kaza sonrasında yaralandı.

0

İstanbul Ümraniye’de araç şoförünün direksiyon hakimiyetini yitirmiş olduğu ticari bir araç, TEM bağlantı yolu kenarında minibüse binmek üzere hazırlık meydana getiren park ve bahçeler müdürlüğünde görevli işçilere vurdu. Ortaya çıkan korkunç kaza sonucunda iki işçi hayatını kaybederken beş kişi de kaza sonrasında yaralandı.

Ümraniye TEM otoyolu Sabiha Gökçen yol ayrımındaki meydana gelen bu kaza tarihler 2 Haziran cumartesi günü saat 18.15 sıralarını gösterdiğinde ortaya çıktı. Öğrenilen bilgi ve iddialar doğrultusunda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde görev meydana getiren işçiler, mesai saati sona erdiğinde kendilerini almaya giden minibüse binmek üzere hazırlık yapıyordu. Çim biçme makinelerini yol kenarına götüren işçiler minibüse bineceği esnada hızla üzerlerine gelmekte olan bir ticari araç içlerine daldı. İşçiler, bu araç ile minibüs arasında kaldı.

Kaza sonucunda 2 işçi yaşamını yitirdi, 5 işçi de yaralandı. İhbar yapılması üstüne olay bölgesine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Yaralılar olay bölgesine intikal eden ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Çıkan kaza sebebiyle yol trafiğe kapalı tutuldu. Arkadaşları hayatını kaybeden işçi arkadaşlarını için gözyaşlarına hakim olamadı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.