Microsoft, Mac Kullanıcılarına Beklediğini Haberi Verdi

0

Microsoft geride bıraktığımız 2018 senesinde meydana getirdiği açıklama ile Office uygulamalarını 2018 yılının sonlarına kadar Mac App Store’a ekleyeceğine yönelik söz vermişti. Hemen hemen bir aylık gecikmenin sonrasında Mac kullanıcılarına müjdeli haber geldi.

Bu açıdan Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote ve OneDrive, Office 365 uygulama paketinin bir parçası gereği App Store’a dahil oldu. Bu sebeple bu uygulamalara App Store’dan erişmek konusunda Office 365 aboneliğine gereksinimi bulunuyor. Mac kullanıcılarının Microsoft’un internet adresinden indirebildikleri Office uygulamaları ile bunların içinde herhangi bir fark yer almıyor. Yalnızca App Store’a yerleştirildiği için yüklemek istediğinizde tek bir tık yeterli duruma geçiyor. Bunun en büyük faydası, Office uygulamalarını güncellemek için MUA’ya ( Microsoft Otomatik Güncelleme Aracı ) ihtiyacınız bulunmuyor. Uygulamaların yeni sürümlerini App Store üstünde otomatik olarak yükleyebiliyorsunuz.

Apple, Microsoft’un Mac App Store’a eklenmesinden dolayı memnuniyet içinde olduklarını belirtiyor. Apple’ın pazarlama başkan yardımcısı olarak konuşan Phil Schiller ise” Mac kullanıcılarına Ofis uygulamaları konusunda en iyi üretkenliği sunmak adına Microsoft ve Apple’ın beraber çalıştığını, Office 365 uygulama paketini kullanıcılara sunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. ” sözlerini kullandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.