Meteoroloji’den Sis Konusunda Vatandaşlara Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından milyonlarca vatandaşı yakından alakadar eden son dakika uyarısı yapıldı. Meteoroloji'den gerçekleştirilen son hava durumu raporuna göre, yer yer gök gürültülü sağanak yağış ve Marmara bölgesinde sis etkisini gösterecek.

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından milyonlarca vatandaşı yakından alakadar eden son dakika uyarısı yapıldı. Meteoroloji’den gerçekleştirilen son hava durumu raporuna göre, yer yer gök gürültülü sağanak yağış ve Marmara bölgesinde sis etkisini gösterecek.

7 Nisan cumartesi günü itibariyle İstanbul’un hava durumu parçalı bulutlu olarak ortaya çıkıyor. Yer yer çok bulutlu olacağı öngörülen İstanbul’un hava durumunun gün süresince 17 derecele olarak tam bir bahar havasının yaşanacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji’den gerçekleştirilen son değerlendirmeler doğrultusunda, batı bölümlerin çok bulutlu, Trakya, Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Denizli ve Manisa dolayları ile Bursa’nın batı bölgelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlu, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor. Bu sabah ve gece vakitlerinde Marmara bölgesinin doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyı bölgelerinde yer yer sis ve pus hadisesi ortaya çıkacak. Meteoroloji’den alınan son hava durumu tahminlere göre, hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu taraflarından hafif ara sıra orta kuvvet şeklinde, Marmara’nın batısında kuvvetli (40-60 km/sa.) olarak eseceği belirtiliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home