Mercedes Otomobillerin Garanti Süresi 4 Yıla Yükseldi

0

Mercedes-Benz araçlarında sunmuş olduğu garanti süresini dört seneye yükseltti. Buna göre, 1 Ocak 2019’dan itibaren satılan tüm Mercedes-Benz araçlarının, “kilometre sınırı olmadan 4 sene garanti” çerçevesinde satılmaya başlandığı duyurdu.

Mercedes-Benz, otomobil ürün grubunda yeni bir uygulamayı devreye aldığını ifade etti. Bu çerçevede, 1 Ocak 2019 ve ardından Türkiye’de satılan bütün Mercedes-Benz otomobillerde, kilometre sınırı olmaksızın 4 senelik garantinin sunulmaya başlandığı ifade edildi. Garanti uygulaması çerçevesinde, 01.01.2019 ve sonrasında trafiğe çıkan araçlar adına, ilk iki sene boyunca binek otomobillerin kaporta işlemleri dahil bakım ve onarımlarının düzenli olarak Mercedes-Benz yetkili servislerinde yaptırılması durumunda, 4’üncü senenin sonuna dek geçerli garanti kapsamı ücretsiz olarak sunulacağı belirtildi.

Markadan meydana getirilen açıklamada, söz konusu hizmet ile yasal garanti zamanını takip eden iki yıl boyunca kilometre sınırı olmaksızın Mercedes-Benz marka otomobillerde meydana gelebilecek, garanti belgesinde ve “Kapsam Dışı Durumlar” dışında, malzeme ve montaj kaynaklı tüm arızaların onarım bedelinin karşılanacağı açıklandı. Hizmet paketinden faydalanmak adına Mercedes-Benz marka binek araçların 48’inci ayın sonuna dek söz konusu bakım ve onarım işlemleri konusunda, garanti belgesindeki koşullar çerçevesinde, düzenli şekilde Mercedes-Benz yetkili servislerine giriş gerçekleştirilmesi gerektiği vurgulandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.