Mehmet Topal, Milli Takımı Bırakmayı Düşündüm Dedi

Mehmet Topal, Milli Takımı Bırakmayı Düşündüm Dedi

0

Türkiye-İrlanda Cumhuriyeti maçının ardından konuşan Mehmet Topal’ın “Milli Takımı Bırakmayı Düşündüm” dedi. Ve açıklama getirdi.Mehmet Topal haklarında yapılan eleştirileri hak etmediklerini ve bu sebeple Euro 2016 sonrasında milli takımdan ayrılmayı düşündüğünü ifade etti.

Türkiye’nin İrlanda’yı 1-0 mağlıp ettiği maç sonrasında konuşan Mehmet Topal milli formayı bırakmayı düşündüğünü, gençlere tecrübelerini aktarmak istediğini ifade etti. Türk Milli takımının gençleştiğini bu durumda kendilerinin de onları büyükleri ve abileri olarak desteklemelerinin gerektiğini bu sebeple milli formayı bırakmayı düşündüğünü vurguladı.

İrlanda galibiyetinin kendileri için mutluluk verici bir durum olduğunu söyleyen Mehmet Topal maç sonrasında yaptığı konuşmada gençlerin kendilerine karşı haksız eleştirilerinin olduğunu bunun kendilerini üzdüğünü ifade etti.

ARTIK GENÇLERİ YETİŞTİRECEĞİZ.

Avrupa Şampiyonası sonrasında yaptığı açıklamada” Milli takımı bırakmayı ben de düşündüm ama milli takım olunca milli duyguları ağır basıyor herkes bu konuda elinden geleni yapıyor. Biz bütün tecrübelerimizi genç arkadaşlara aktaymaya çalışıyoruz. Bize büyüklerimizin destek olduğu gibi biz de bizden küçük kardeşlerimize dstek oluyoruz.” Diye ifade etti.

Mehmet Topal “M”illet olarak biraz sert olmaya başladık, insanları eleştirirken sağduyulu olalım. Birlik olursak bu takım çok daha başarılı olacaktır.Millet olarak , basın olarak herkesin desteğine ihtiyacımı var, bu desteği bekliyoruz.”dedi.

A Milli Futbol Takımı hazırlık maçında İrlanda Cumhuriyeti’ni1-0 yenerken karşılaşmadan sonra konuşan Hakan Çalhanoğlu, maçı değerlendirdi. 2018’e çok iyi bir başlangıç yaptıklarını ve yapılan yeni formaların takıma uğur getirdiğini, kırmızı formaların çok güzel olduğunu söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home