Mardin’de Sınırdan Geçirilen Bomba Yüklü Araç Yakalandı

Mardin'de bir araçta meydana getirilen aramada hemen hemen iki yüz elli kilo patlayıcıya ulaşıldı. Araçtaki üç zanlı ile onlara yardım ettikleri ortaya çıkan iki kişi gözaltına alındı. Mardin Valisi yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Vali Mustafa Yaman, "Bu patlayıcı ve düzenekler metropol kentlerde otuz iki eylem yapılabilecek bir duruma da getirilmişti" sözlerini söyledi.

0

Mardin’de bir araçta meydana getirilen aramada hemen hemen iki yüz elli kilo patlayıcıya ulaşıldı. Araçtaki üç zanlı ile onlara yardım ettikleri ortaya çıkan iki kişi gözaltına alındı. Mardin Valisi yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Vali Mustafa Yaman, “Bu patlayıcı ve düzenekler metropol kentlerde otuz iki eylem yapılabilecek bir duruma da getirilmişti” sözlerini söyledi.

Mardin’de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir araçta gerçekleştirilen arama sonucunda 247 kilo 864 gram PETN olduğu ortaya çıkan patlayıcı ve düzenekler ele geçirildi, olayla alakalı olarak beş şüpheli yakalandı. Valiliğin yaptığı bilgilendirmede, PKK/KCK-PYD/YPG silahlı terör örgütü ve uzantılarının yaptığı kirli işlerin deşifresine ve engellenmesine yönelik çevre kentlerin valilikleri ve güvenlik birimleri ile müşterek İl Emniyet Müdürlüğünce meydana getirilen çalışma kapsamında terör örgütü üyelerince Suriye’den illegal şekilde ülkeye getirilen yüklü miktarda patlayıcı maddenin, Ceylanpınar-Kızıltepe kara yolu üzerinde milis/işbirlikçilik faaliyetlerinde yer alan kişi veya kişiler tarafından eylem amaçlı metropol kentlere taşınacağı bilgisinin alındığı ifade edildi.

Bunun üstüne geride bıraktığımız gün saat 19.30 sıralarında Ceylanpınar-Kızıltepe kara yolunda, 72 plakalı araç üstünde gerçekleştirilen uygulamada, toplam 247 kilo 864 gram PETN olduğu tespit edilen patlayıcı madde ve düzeneklerine ulaşıldığı belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.