Kütahya’da Öğrenciler ve Öğretmenleri Yediği Yemekten Zehirlendi: 170 Kişi Hastanede

Ege bölgesinde bulunan kentlerden Kütahya'nın Simav kazasında bir lisenin müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrencisi, yedikleri yemekten dolayı gıda zehirlenmesi şüphesiyle bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına konuldu.

0

Ege bölgesinde bulunan kentlerden Kütahya’nın Simav kazasında bir lisenin müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrencisi, yedikleri yemekten dolayı gıda zehirlenmesi şüphesiyle bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına konuldu.

Beyceköy’de yer alan Simav Anadolu İmam Hatip Lisesinin pansiyonunda yatılı bir şekilde kalan bazı öğrencilerin karın ağrısı ve bulantı şikayeti yapması üstüne okul yönetimi, sağlık ekiplerinden yardım talebinde bulundu.

Rahatsızlık geçiren kişiler arasında yer alan okul müdürü, 3 öğretmen ve 167 öğrenci, 112 Acil Servis ekiplerince Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Simav Devlet Hastanesine sevk işlemi yapıldı.  Öğrencilerin okulda öğle yemeğinde verilen patlıcan musakka, pilav, ezo gelin çorbası ve höşmerim tatlısı yemelerinin ardından rahatsızlandıkları ifade edildi.

Hastaneye giden Simav Kaymakamı olarak görev yapan Türker Çağatay Halim, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayit Bayramoğlu ile öğrencileri ziyaret gerçekleştirerek sağlık halleri hakkında bilgi edindi. Hastane Başhekimi olan Dr. Sertaş Erarslan, meydana getirmiş olduğu açıklamada, hastanede tedavi altına konulan öğretmen ve öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve endişe gerektirecek bir durum olmadığını söyledi.

Hastane personelince gerekli müdahalelerin meydana getirildiği ifade edildi. Diğer taraftan, zehirlenmeye neden olduğu şüphelenilen yemekten 300 öğrencinin yediği ortaya çıktı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home