Kripto Paralarla Alakalı İnceleme Yapılacak

Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan ve dünya genelinde isminden söz ettiren İngiltere'de kanun yapıcılar kripto paraların yararlarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle yapılacağını gözden geçirmek adına inceleme konusunda girişimler yapılıyor. Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan ve dünya genelinde isminden söz ettiren İngiltere'de kanun yapıcılar kripto paraların yararlarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle yapılacağını gözden geçirmek adına inceleme konusunda girişimler yapılıyor. Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan ve dünya genelinde isminden söz ettiren İngiltere'de kanun yapıcılar kripto paraların yararlarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle yapılacağını gözden geçirmek adına inceleme konusunda girişimler yapılıyor. Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan ve dünya genelinde isminden söz ettiren İngiltere'de kanun yapıcılar kripto paraların yararlarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle yapılacağını gözden geçirmek adına inceleme konusunda girişimler yapılıyor.

0

Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan ve dünya genelinde isminden söz ettiren İngiltere’de kanun yapıcılar kripto paraların yararlarıyla zararlarını araştırmak ve yeni teknolojinin nasıl regüle yapılacağını gözden geçirmek adına inceleme konusunda girişimler yapılıyor.

İngiltere’de 22 Şubat Perşembe günü itibariyle meydana getirilen bir bilgilendirme doğrultusunda, Parlamento’nun Hazine Komitesi Bitcoin ve benzerlerinin bankalar ve tüketiciler üstündeki etkisini takip ederek ve kripto paraların elbet bir ün geleneksel paraların yerini alıp alamayacağını konusu masaya yatırılıyor. İngiliz hükümeti, şeffaflığı ve izlenebilirliği az olan piyasanın üstesinden gelmeye çalışıyor; on bir üyeli komite, kripto paraların ne durumda denetleneceğini araştıracak.

Muhafazakar Parti’den kanun yapıcı ve aynı zamanda komitenin başkanı olarak görevinin başında olan Nicky Morgan açıklama yaptı. Morgan yaptığı açıklamada, “İnsanlar Bitcoin gibi kripto paraların giderek daha çok farkında oluyor ama şu anda İngiltere’de regüle edilmediklerinin farkında değiller.” sözlerini söyledi.

Komite Başkanı Nicky Morgan, inovasyonu boğmadan tüketici ve işletmeleri koruma içerisinde doğru dengeyi elde etmenin hayati önemde olduğu değerlendirmesini de yaptı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.