Kırmızı et fiyatı yine arttı

0

Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumunun girişimleriyle rakamı altmış beş liraya kadar yükselen kırmızı et fiyatları 55 Türk Lirası’na düştü.

Fiyatıyla birçok ailenin almakta güçlük çektiği kırmızı et fiyatları, Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumunun girişimleriyle yüzde on üç oranında azaldı. İndirimle beraber 65 liraya kadar yükselen kemiksiz etin fiyatı 55 liraya azaldı.

Türkiye’de ekonomide meydana gelen dalgalanmalar her kalemde olduğu gibi kırmızı et fiyatlarını da olumsuz yansıdı. Geride kalan yıl 35 ila 45 lira arasında değişen kırmızı et fiyatları, bu sene 65 liraya kadar çıktı. Habernokta.net Vatandaşların ucuza et tüketebilmesi adına Türkiye Kasaplar Federasyonu ile Et ve Süt Kurumu ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmayla geride kalan haftadan itibaren Adana’dan başlayan kırmızı et indirimi, ülke çapındaki kasap tezgahlarına da yansıdı. Hemen hemen yüzde 13 oranında indirimle beraber kemiksiz etin fiyatı 55 liraya, kemikli etin fiyatı ise 45 liralara kadar düştü.

Et ve Süt Kurumu ile Türkiye Kasaplar Federasyonu olarak 26 Haziran’da bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve ülke çapında kırmızı et fiyatlarının sabitlendiğini belirten Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, yeni fiyatların ilk olarak Adana’dan başlatıldığını ifade etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.