İzmir’de Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0

Lazer epilasyon yapılacağı sırada yapılmakta olan lazer ışınları cildinize bir ışık demeti şekilde gönderilmektedir. Tercih edeceğiniz yönteme göre kullanmış olduğunuz epilasyon cihazının uygulama şekli değişim gösterebilmektedir. İzmir lazer epilasyon evresinde sizlere sunulmakta olan seçeneklerden en fazla tercih edilen ise; buz lazer yöntemidir. Buz lazer yöntemi son teknoloji kullanılarak üretilmiş olan cihazlar arasındadır ve FDA onaylı şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu noktada en etkili yöntemlerin arasında da yer aldığını ve sıklıkla tercih edildiğini görebilirsiniz.

Buz Lazer Yan Etkileri

İzmir lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler bu evrede özellikle yan etkilerinin olup olmadığını merak etmektedir. Uygulama sonrasında bazen ciltte yüzeysel kızarıklıklar ve kabuklanmalar meydana gelebilir. Fakat bu durum birkaç saat içerisinde düzelecektir. Kabuklanma sorunu çok nadir bir şekilde meydana gelmekte olduğu gibi uygulama sonrasında iz olmaması adına mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Kullandığınız güneş kremi kaliteli ve yüksek faktörlü şekilde geliştirilmiş olması gerekir.

Lazer Epilasyonda Neden Birden Fazla Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişiler ilk evrede hemen sonuç almayı bekliyor olsa da hemen sonuç alabilme ihtimalinizin çok düşük olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada sonuç almaya birkaç seans sonra başlarsınız. Bunun sebebi ise; uygulanan bölgeye göre değişiklik göstermekle beraber kıl köklerinin büyük bir bölümünün dinlenme döneminde olduğu görülür. Epilasyon işlemi ise uygulamanın yapıldığı bölgede yer alan aktif büyüme dönemindeki kıl köklerinin daha fazla etki altında olmasını sağlar. Kıl kökü dinlenme halinde olduğu için de kısmen etkilenebilmektedir. Bölgeye göre değişim göstermesiyle beraber genellikle 1 – 2 ay içerisinde tekrarlı bir şekilde seans uygulanması gerekmektedir. Genellikle sonuç bölgeye göre değişim gösterse de 6 seans içerisinde yerine getirilmektedir.

Buz Lazer Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Buz lazer uygulaması yaptırılacağı sırada insanların en fazla merak etmekte olduğu noktalardan birisi ise;  bu uygulamayı kimlerin yaptırabileceği noktasındadır. İzmir lazer epilasyon uygulamasını 18 yaşının üstünde yer alan herkes rahatlıkla yaptırabilmektedir. Uygulama için herhangi bir üst sınır bulunmadığı görülüyor. Aynı zamanda uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir yanık ve açık yara bulunması durumunda da yapılamayabilir. Kadınlar ve erkekler üzerinde buz lazer uygulaması uygulanabilmekte ve her tip kıl rengi ile yapısında etkisi sonuçlar meydana getirebilmektedir. Buz lazer sahip olduğu bu özellikleri sayesinde diğer birçok yönteme göre daha etkili bir lazer epilasyon çeşididir.

Buz  Lazer Ne Kadar Sürer?

Buz lazer uygulaması hakkında uygulamanın süreç olarak ne kadar sürdüğü de merak edilen faktörlerin arasında yer alıyor. Bu uygulama diğer epilasyon uygulamalarına göre daha hızlı şekilde yapılabildiği gibi aynı zamanda daha konforlu bir şekilde de meydana gelmektedir. Buz lazer uygulamasını yerine getireceğiniz sırada cildin ütüleme yöntemiyle yapılmasından dolayı taranan alan daha büyük olacaktır.  https://www.buzlazerizmir.com/ Uygulama noktasında bölge değişim gösterdiği gibi uygulama süresi tüm vücutta ortalama 35 dakika kadar sürmektedir. Diğer lazer yöntemlerinde ise bu süreç 1 saati geçebilmektedir.

Buz lazerin en büyük artılarına baktığımız zaman süreç olarak kısa bir süre içerisinde tamamlanabilme imkanına sahip olduğu gibi aynı zamanda 4 mevsim uygulanabilme imkanı da bulunmaktadır. Normalde klasikleşmiş lazer epilasyon cihazlarında yaz aylarında uygulamalar yapılmadığı özellikle bronz olan tenlerde yapılmadığı görülmektedir. Fakat buz lazer uygulaması yaz aylarında da yapılmakta ve cildin bronz olması da bu uygulamanın yapılmasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Buz lazer uygulaması her cilt tipinde ve kıl kökünde etkili bir yöntemdir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.