İzmir’de FETÖ’cü Evlere Baskın! 72 Kişi Gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü'ne ait olduğu ortaya çıkan 118 eve yönelik meydana getiriliş olan operasyon doğrultusunda içlerinde örgütün sözde İzmir kent imamının da yer aldığı yetmiş iki kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

0

Fetullahçı Terör Örgütü’ne ait olduğu ortaya çıkan 118 eve yönelik meydana getiriliş olan operasyon doğrultusunda içlerinde örgütün sözde İzmir kent imamının da yer aldığı yetmiş iki kişi güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

Ege bölgesi sınırları içerisinde yer alan en kalabalık üçüncü kent İzmir’de FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, istihbarat birimlerinin şehrin çeşitli ilçelerinde ortaya çıkardığı 118 gaybubet evine baskın düzenlendi. Operasyon kapsamında 72 kişi gözaltına alındı. Meydana getirilen takip doğrultusunda, evlerde halen üç ayrı grubun FETÖ/PDY için çalışmalar devam ettirildiği ortaya çıkı. F-16 pilotları ankesörden çıktı.

Türkiye çapındaki yöneticilik görevi kabul etmiş örgüt mensuplarının yakalanmamak adına bölge değiştirerek faaliyetlerine sürdürdüğü, cezaevinde olan zanlıların ailelerine örgütün himmet yöntemi ile topladıkları paraları dağıttıkları, gaybubet evlerinin kiralarını ödedikleri ve Fetullahçı Terör Örgütü içerisinde bugünler geçecek algısı ile birbirlerini motive etmeye çalıştıkları öne sürüldüğü belirtildi.

gerçekleştirilen operasyonlarda, örgütün sözde İzmir kent imamı, Ağrı, Ardahan, Balıkesir ve Trabzon eski kent imamları, Karadeniz eski bölge imamı, eğitim sorumluları ile emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının mahrem imamları olduğu öne sürülen çok sayıda kişi yakalandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home