İTÜ öğrencilerinin Formula aracı Parma yolcusu

0

İTU Racing Kulübü öğrencilerinin tasarımını gerçekleştirdiği elektrikli ve sürücüsüz BeElectric-01 aracı 24 Temmuz Çarşamba günü İtalya’da meydana getirilecek Formula Student’ta yarışta yerini alacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde İTU Racing Kulübü, tasarladığı elektrikli ve otonom sürücüsüzBeElectric-01 aracıyla Formula Student Italy’de yarışmaya katılmak için hazırlıkları sona erdi. Tasarımına 2017 senesinde start verilen Formula Student aracı BeElectric-01’in yapımı uzun uğraşlar sonunda tamamlandı. İTU Racing, BeElectric-01 ile 24 Temmuz’da İtalya’nın Parma kentinde düzenlenecek Formula Student Italy yarışına katılacak. BeElectric-01 Proje Lideri Ömer Demirci, meydana getirdiği açıklamada, İTU Racing’in 2007 senesinde İTÜ Makine Fakültesi bünyesinde kurulan, uluslararası çapta gerçekleştirilen ve dünyanın en önemli öğrenci yarışmalarından biri olarak bilinen Formula Student’a hazırlanan bir öğrenci kulübü olduğunu ifade etti.

İTU Racing bünyesinde makine, elektronik haberleşme, elektrik ve endüstri mühendislikleri gibi farklı disiplinlerden toplam elli öğrencinin çalıştığını sözlerinde ifade etti. Ömer Demirci, “Kulübümüz çatısı altında gerçekleştirilen projeler ile takım üyeleri, sorumluluk sahibi olma, takım olarak çalışabilme, verilen işi süre kısıtlaması altında bitirebilme gibi konularda deneyimler edinmek için mükemmel bir fırsat buluyorlar.” diye konuştu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.