İsrail’den Suriye’ye saldırı: 3 ölü, 7 yaralı

0

Suriye resmi haber ajansı olarak bilinen SANA, İsrail’in Suriye’ye füze saldırılarında yer aldığını; saldırı sonrasında üç askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

İsrail ordusundan meydana getirilen yazılı duyuruda, işgal altındaki “Golan Tepeleri’nin kuzeyinden gece vakitlerinde atılan ve biri İsrail topraklarına düşen iki rokete karşılık Esed rejimine ait bazı askeri hedeflerin savaş uçakları ve saldırı helikopterleriyle vurulduğu” ifade edildi. Yapılan açıklama sonucunda vurulan hedefler, “iki topçu bataryası, bazı gözetleme ve istihbarat üsleri ile bir SA-1 hava savunma bataryası” olarak sıralandı. Saldırı sırasında Suriye tarafından uçaksavarların ateşlendiği fakat İsrail hava savunma sistemlerinin devreye girmesi sebebiyle bunlardan hiçbirinin İsrail tarafına isabet etmediği ifade edildi.

İsrail ordusu bunun dışında saldırı anının görüntülerini ve hedef alınan yerleri gösteren bir harita paylaştı. Esed rejiminin haber ajansı SANA, İsrail saldırısında üç askerin öldüğünü, yedi askerin de yaralandığını açıkladı. SANA’nın haberinde bunun dışında ise İsrail’in saldırılarına yönelik olarak Suriye hava savunma sistemlerinin doğrudan harekete geçtiğini ve Şam’ın güney batısında bazı noktaları hedef alan füzelerin imha edildiği bilgisine de yer verildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.