İngiltere’nin Göbeğinde Şüpheli Paket Alarmı

İngiltere'nin Salisbury kentinin merkezinde şüpheli paket panik dolu anların yaşanmasına sahne oldu.  İçerisinde beyaz toz olduğu ifade edilen bir şüpheli paket fünye ile kapatıldı. Ancak incelemeler sonucu pakette şüpheli bir madde olmadığı ortaya çıktı.

0

İngiltere’nin Salisbury kentinin merkezinde şüpheli paket panik dolu anların yaşanmasına sahne oldu.  İçerisinde beyaz toz olduğu ifade edilen bir şüpheli paket fünye ile kapatıldı. Ancak incelemeler sonucu pakette şüpheli bir madde olmadığı ortaya çıktı.

Wiltshire Kontluğu’na bağlı Salisbury şehir merkezi içerisinde beyaz toz olduğu düşünülen bir şüpheli paket sebebiyle tahliye edildi. Güvenlik güçleri bir ofise yollandığı söylenen paket hakkında incelemeler meydana getirirdi. Salisbury’nin adı eski Rus ajan Sergey Skripal ile kızı Yuliya’nın kimyasal maddeyle zehirlendiği iddialarının ardından tüm dünya tarafından tanınmaya başlamıştı. Skripal’ler 4 Mayıs’ta Salisbury’deki alışveriş merkezi yakınında bilinçlerini yitirmiş durumda bulunmuştu. İngiltere Rusya’yı Skripal’lere A-234 (Noviçok) isimli kimyasal madde ile saldırı meydana getirmekle suçlamış, Moskova suçlamayı kesin bir dille geri çevirmişti.

İngilizlerin önde gelen gazetelerinden olan The Sun’ın aktarmış olduğu bilgiler doğrultusunda güvenlik güçleri pakette herhangi bir şüpheli madde bulmadı. Wltshire polis sözcüsü “Milford Caddesi’ndeki bir adresteki şüpheli paket haberi alınmasının ardından itfaiye servisindeki meslektaşlarımız olay bölgesine gitti ve paketin şüpheli olmadığı bilgisine ulaştı. Şüpheli bir madde içerdiği ifade edilen paket test edildi ve içerisinde gıda maddesi olduğu ortaya çıktı” sözlerini söyledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.