İngiltere’de Müslüman gruba ırkçı saldırı yapıldı

0

Avrupa kıtası ülkeleri arasında yer alan İngiltere’nin başkenti olan Londra’da bir grup, cami önünde beklemekte olan Müslüman gruba çekiç ve sopalarla saldırı gerçekleştirdi. Saldırganlar aracıyla beraber kaçarken, cemaat üyelerinden biri aracın üstüne çıkarak kaçışlarına mani olmaya çalıştı.

Londra polisi, başkent Londra’da Cannon Caddesi üstünden Ashaadibi Mescidi ve Toplum Merkezi önünde Cuma namazı için bekleyenlere 20’li yaşlarda olan bir grubun saldırdığını açıkladı. Canli Hd izle Yerel saatle 13.00 civarı yapılan saldırı sonucunda, saldırganlar çekiç ve sopalarla gruba saldırdı. İslam karşıtı sloganlar atan ve küfürler atan grup saldırının sonrasında araçlarına binerek kaçmak istedi. Güvenlik güçlerini arayan ve yaşanan olayı bildiren cemaat ise grubun kaçışına engel olmaya çalıştı. Bir cemaat üyesi aracın üstüne çıktı fakat saldırganlar kaçtı.

Güvenlik güçleri, saldırıya maruz kalanlar arasında 27 yaşında bir kişinin başından yaralandığını ve olay bölgesinden arkadaşları tarafından götürüldüğünü; hastanede tedavisinin devam ettiğini açıkladı. Güvenlik güçleri, saldırısı sonrası ırkçı grubun, kendi araçlarına binerek kaçtıklarını ve bu yaşanan olaylar üzerine arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.