Hollanda Utrect’te terör saldırısı

0

Hollanda’nın Utrecht şehrinde provokasyon kokan bir saldırı yapıldı. Hollanda güvenlik güçleri olayın terör saldırısı olabileceğini ifade ederken, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht’teki durumu “endişe verici” olarak ifade edip olayla alakalı bir kriz masası oluşturulduğunu açıkladı. Saldırganın kaçtığı ortaya çıkarken, çevrede tüm okullara kapılarını kapatma talimatı verildi.

Hollanda Utrecht’te silahlı saldırı yaşandı. Saldırıda şu ana dek 3 kişinin yaşamını yitirdiği, altı kişi ağır çok sayıda insanın da yaralandığı ifade edildi. Saldırının kentteki tramvay hatlarından birinde yaptığı bildirildi. Saldırının meydana geldiği tramvay polis kordonuna alınırken, çok sayıda ambulans ve polis ekibi olay bölgesine sevk edildi.

Terörle mücadele ekiplerinin de bölgede yer aldığı ifade edildi. Bölgenin üstünde de helikopterlerin uçtuğu belirtiliyor. Bölge, polis tarafından kordon altına alındı. Hollanda güvenlik güçleri, olayın terör saldırısı olabileceğini duyurdu. Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Utrecht’teki durumu “endişe verici” olarak belirtirken, olayla alakalı bir kriz masası oluşturulduğunu duyurdu. Başkent Lahey’de de Parlamento ve Başbakanlık binası etrafında da yoğun güvenlik tedbirleri alındı.

Hollanda’da birden çok yapılan saldırıların ardından Almanya, Hollanda sınırındaki güvenlik tedbirlerini artırdı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.