Hakkari’de 15 Pkk’lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

0

Ordu, Pazar günü yaptığı açıklamada, Türkiye’nin güneydoğusunda yer alan Hakkari ilinde meydana gelen hava saldırısında 15 Pkk’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılan açıklamada, operasyonların Hakkari’nin Şemdinli bölgesinde, bir askerin kuzey Irak sınırında öldürüldüğü bir bölgede gerçekleştirildiğini söyledi.

Terör grubunun İran sınırına yakın Kandil bölgesinde ana üssü olan güneydoğu Türkiye ve Kuzey Irak’taki PKK hedeflerine yönelik hava saldırıları, Temmuz 2015’ten bu yana PKK’nın Türk devletine yönelik kanlı kampanyasına yeniden başlamasından bu yana düzenli olarak gerçekleştirildi.

PKK – Türkiye, AB ve ABD tarafından bir terör örgütü olarak listelenen – Temmuz 2015’ten bu yana 1.200’den fazla Türk güvenlik personeli ve sivili öldürdü.

20 Ocak’ta Türkiye, PKK’nın Suriye üyelerine Demokratik Birlik Partisi (PYD) ve silahlı kanadını Halkın Koruma Birimleri (YPG) ve Suriye’nin Afrin bölgesindeki kuzeybatı Daesh teröristlerini hedef alan Operasyon Zeytin Dalı operasyonunu başlatmıştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

irfan home