GURBETÇİLER HAVAS HOCALARININ KAPISINI AŞINDIRDI

0

GURBETÇİLER HAVAS HOCALARININ KAPISINI AŞINDIRDI

Yurtdışında yaşayan Türkler psikolojik rahatsızlıklar, paranormal olaylar ve metafizik sorunların çözümü için havas hocalarına başvuruyor. Son dönemde başvurulan hocalar arasında 7 kuşaktır tedavi uzmanlığı yapan ünlü havas alimi Mehmet Ustaoğlu ön plana çıkıyor.

Avrupada da ve ABD’de yaşayan Türkler karşılaştıkları sorunlar karşısında Ünlü havas alimi Mehmet Hocayla görüşerek sorunlarına çare buluyorlar. Özellikle Almanya’da Mehmet Ustaoğlu Hoca’nın ismini duymayan Türk kalmamış.  Sorunu çözülen gurbetçilerimizin de çevresindekilere tavsiyesi üzerine Almanya’dan Mehmet Hoca’ya sorunlarının çözülmesi için çok talepte bulunuluyor.

Almanya’da Hastanelerde psikolojik sorunlar için hocalar tavsiye ediliyor.

Almanya’daki doktorlar hastaneye başvuran Türk hastaları muayene ederek hastada herhangi bir rahatsızlık bulamayınca ona rahatsızlığının tıbbı değil cin musallatından kaynaklanabileceğini ve medyum ve bioenerji uzmanlarına giderek tedavi olmalarını öneriyor.  Dolayısıyla gurbetçiler tahlillerde bir hastalık çıkmaması ve teşhis konulamaması nedeniyle havas hocalarını tercih ediyor. Almanya’da yaşayan gurbetçiler kendilerine yüksek fiyatlar çıkaran hocalarla karşılaştıklarından dolayı ve ücret gönderdikleri halde kendileriyle ilgilenmeyen sahte tedavi uzmanlarından dolayı manevi tedavi uzmanı ararken çok inceliyorlar ve araştırıyorlar. Gurbetçiler için en önemli kriter hocanın daha önce çevresinden tanıdığı birisini tedavi etmesi. Hal böyle olunca bir hocadan fayda gören kişi o hocayı bütün şehirdeki Türklere tavsiye ediyor. Böyle olunca da bölgedeki Türkler aynı hocaya giderek sorununa çare arıyor.

Almanyada en güvenilir isim Mehmet Ustaoğlu

Mehmet Ustaoğlu Hoca Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizin ilk başvurduğu havas alimi. İnsanlar arasında cin musallatı, büyü bozma , manevi tedavi sohbetleri açılınca insanların ilk aklına Mehmet Hoca ve onun tedavi ettiği kişiler konuşuluyor.

Amerika’da da durum Almanya’dan farksız değil


Mehmet Ustaoğlu sadece Almanya değil diğer Avrupa ülkelerinde de ilk başvurulan hoca olurken ABD’de deki Türk vatandaşları da Mehmet Ustaoğlu’na başvuruyor. ABD’deki Türklerin özellikle nasip bağlılığı için Mehmet Ustaoğlu’ndan yardım alıyor. ABD’de yaşayan Ahıska Türkleri de Mehmet Hoca’dan dini yardım alarak sorunlarını çözüme kavuşturuyor.

İş isteyene iş eş isteyene eş

ABD’deki Türk vatandaşlarının en büyük sorunu iş hayatında sorun yaşaması ve evlilik sorunu oluşturuyor. ABD’de erkek vatandaşlarının sayısının fazla olması kadın sayısının nerdeyse hiç olmaması  nedeniyle evlilik için kişi bulunaması bütün Türklerin ortak sorununu oluşturuyor. Türkiye’den vize sorunu yaşanması ABD’li yerli halkla da kültür sorununun yaşanması da ayrı bir sorun yaşanmasına rağmen evlilik sorunundan dolayı Mehmet Hoca’ya başvuran kişiler sonrasında çok kolay eş bularak evlilik sorununu çözüyorlar. Hal böyle olunca benzer sorunu olan kişilerin kulaklarına ordaki diğer Türkler “Sen Mehmet Ustaoğlu ile bir görüşsen iyi olacak” diye fısıldanıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.