Bu haber kez okundu.

Toptan Ticaret Anlayışı

Toptan satış, üretimde kullanılmak ya da organizasyonel çalışmalarına devam etmek için diğer işletmeler ve diğer kuruluşlara mal ve hizmet satışı ile ilgili tüm faaliyetleri kapsar. Toptancılar yeniden satış için büyük miktarlarda mal satın alır, bunları depolar ve küçük partiler halinde perakendecilere satarlar. Üreticiler ve nihai tüketiciler arasında aracılık eden tedarikçi kurumlardır.

Günümüz de yeni iş modelleri, yeni iş kuralları, yeni müşteri profilleri ve müşterilerle ( Özellikle Tedarikçilerle ) yeni ilişkiler gündemdedir. Yeni pazarlama yöntemi tamamen müşteri odaklıdır ve şirketler müşterilerle sürekli ve dinamik bir şekilde etkileşimde bulunmalıdır. Tedarikçiler olarak toptancılar, üreticiler, perakendeciler ve müşterilerle iletişimi ve etkileşimi sürdürmelidir.

Tedarik Zinciri Nedir?

Tedarik zinciri, mal ve hizmetlerin tedarik aşamasından, üretimine ve son tüketiciye kadar birbirini takip eden tüm aşamaları kapsar. İş süreci, tedarik zinciri açısından; satış süreci, üretim, döküm yönetimi, malzeme Kolaybet temini, dağıtım, satın alma, satış tahmini ve müşteri hizmetleridir.

Tedarik Zinciri Yönetimi

Tedarik zinciri yönetimi, malzemelerin, bilgilerin ve sermaye akışlarının yönetimi, doğru ürünlerin tedarik zincirinin tamamında müşterilere doğru zamanda, doğru yerde, doğru fiyata ve minimum maliyetle teslim edilmesini sağlayabilir. Diğer bir deyişle, müşteri memnuniyetini artırmak için strateji ve iş modelleri oluşturulabilir, temel iş süreçlerinin zincire entegre edilmesi sağlanarak yapılmaktadır.

Toptan Ticaretin Tanımı ve Kapsamı

Toptan plaj havlusu ticaret büyük miktarlar da malın perakendecilere veya diğer toptancılara satışıdır. Toptancılar ayrıca depolama, nakliye, finansman gibi aracılık faaliyetlerini de üstlenir ve dağıtır ve imalatçılardan veya diğer toptancılardan satın alınan malların risklerini ( depodaki ürünlerin arızası ya da çalınması, nakliye sarısında hasar veya kapıları ) üstlenir.

Bu nedenle toptancılar sadece üreticilere, perakendecilere değil, dolaylı olarak nihai tüketicilere de hizmet etmektedir. Toptan plaj havlusu gün geçtikçe gelişme göstermiş bir kuruluştur. Son dönem de gelişen teknoloji de toptan plaj havlusu sektörünün gelişmesin de büyük rol oynamıştır.

Toptancılığın Gelişmesinin Nedenleri?

Üretim yerlerinin tüketicilerden uzak olması,

Seri üretim

Üretici ve imalatçıların depolama ve nakliye gibi faaliyetlerden korunmuş olması,

Perakendecilerin aşırı stok tutmak istememesi gibi başlıca nedenleri bulunmaktadır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.